Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Φωτεινή ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ
Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-1 (25-20, 20-25, 25-22, 25-13) συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις, παρ΄ότι παρατάχθηκε με 3 σημαντικές ελλείψεις, διεκδίκησε τη νίκη με πολύ καλές πιθανότητες, αλλά δυστυχώς ο Πανιώνιος αποδείχτηκε πιο ψύχραιμος στα καίρια σημεία, φτάνοντας στη νίκη.
Στον αγώνα μπήκαμε πολύ καλά και στο 1ο σετ, προηγηθήκαμε με 11-13 και παραμείναμε κοντά στο σκορ, μέχρι το 18-17. Σε εκείνο το σημείο ο Πανιώνιος με τελικό σερί 7-3, κατέκτησε το σετ, προηγούμενος με 1-0.
Πολύ καλό ξεκίνημα πραγματοποιήσαμε και στο 2ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε με 5-10, 11-15, για να φτάσει ο Πανιώνιος πάλι σε απόσταση αναπνοής με 17-18, 18-19, αλλά αυτή τη φορά η αντίδραση μας ήταν καλή και με τελικό σερί 2-6, ισοφαρίσαμε σε 1-1.
Καταπληκτικό ξεκίνημα είχαμε και στο 3ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε με 0-7, 12-16, 17-21, με τον Πανιώνιο να πραγματοποιεί την αντεπίθεση του και με σερί 6-0, να παίρνει την πρωτοπορία με 23-21, φτάνοντας τελικά στο 2-1.
Στο 4ο σετ, δεν είχαμε τις ψυχικές δυνάμεις για τη διεκδίκηση του, με τον Πανιώνιο να προηγείται με 7-3, 15-9, 21-13, για το τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Καντλή και Ηλία.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Τοζίδης) Δημακοπούλου, Μουτοπούλου, Ηλιοπούλου, Κοκίτσι, Παυλοπούλου, Μουχτούρη, Ανυφαντή (λ), Οικονόμου (λ), Βακιρτζίδη, Καραμπακάκη, Ναλμπάνη, Πανάγου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βενεκέ, Σταμπολίου, Νόου Ελ., Βούλγαρη, Βουλγαράκη (λ), Κυρίσογλου, Χρυσού, Χαλκιοπούλου Νεφ.