Τρίτη 20 Μαρτίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Ιωάννα ΣΤΑΜΠΟΛΙΟΥ
Την πρώτη του ήττα, στην 5η αγωνιστική, σε εντός έδρας αγώνα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 2-3 (22-25, 25-06, 25-19, 29-31, 10-15) σε 2 ώρες και 20΄, σημείωσε το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας δεν κατάφερε να αποδώσει σύμφωνα με τις δυνατότητες της, μπαίνοντας στον αγώνα πολύ ''μαγκωμένα'', με αποτέλεσμα ο Θρίαμβος να προηγηθεί με 0-9. Στη συνέχεια βρήκαμε ρυθμό και σταδιακά μειώναμε σε 10-13, 12-13, για να εξελιχθεί το υπόλοιπο του σετ πόντο - πόντο, μέχρι το τέλος όπου ο Θρίαμβος κρατώντας την ψυχραιμία του, προηγήθηκε με 0-1.
Στο 2ο σετ, ανεβάσαμε κατά πολύ την απόδοση μας και προηγηθήκαμε με 13-0, 19-1, 21-4, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Και στο 3ο σετ, παίξαμε πολύ καλό βόλει, προηγούμενοι με 10-7, 17-13, πραγματοποιώντας το 2-1.
Στο 4ο σετ, μπήκαμε πολύ καλά παίρνοντας την πρωτοπορία με 12-8, 19-13, με το Θρίαμβο - από εκείνο το σημείο και μετά - να εκμεταλεύεται τα πολλά συσσωρευμένα λάθη μας από αμυντικές αδράνειες κύρια και να μειώνει σε 20-19 και τελικά να ισοφαρίζει μετά από πολλές παρατάσεις του σκορ.
Στο 5ο σετ, συνεχίσαμε όπως τελειώσαμε το προηγούμενο, με πολλά λάθη από έλλειψη συγκέντρωσης και ψυχραιμίας, με το Θρίαμβο να φτάνει σχετικά εύκολα στην κατάκτηση του και στη νίκη.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μαντούβαλου και της κας. Μαλκοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Σταμπολίου, Βουλγαράκη, Βενεκέ, Κυρίσογλου, Καγιαλή, Νόου / Τσεκούρα.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Παπανικολάου) Τουρνικιώτη, Πορφύρη, Κυζιρίδη, Φλωρούς, Διαμαντούδη, Κατσώτη, Τσιόγκα (λ), Ούρα, Ζήση.