Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΙΛΩΝΑΣ 2-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση μας επεφύλλασαε το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στην εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 2-3 (08-25, 29-27, 25-14, 14-25, 10-15).
Η ομάδα μας, που υστερούσε κατά πολύ ηλικιακά αλλά και σωματωμετρικά από την αντίπαλο της, κατάφερε και κέρδισε το χειροκρότημα από τον πολύ κόσμο που παρακολούθησε τον αγώνα, κερδίζοντας και τον πρώτο της πόντο στο πρωτάθλημα.
Στον αγώνα δε μπήκαμε καλά, με αποτέλεσμα ο Μίλωνας να προηγηθεί πολύ εύκολα με 0-1.
Στο 2ο σετ όμως, η Δραπετσώνα ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της, και το 6-9 και 9-12, έγινε 16-16, 20-20 για να πάρει προβάδισμα 3 πόντων ο Μίλωνας με 20-23, αλλά τα ''μωρά'' μας με πολύ πάθος και καλό παιχνίδι έφτασαν στην ανατροπή, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 3ο σετ, συνεχίσαμε με πολύ καλή εμφάνιση και προηγηθήκαμε με 10-5, 15-7, 19-8, για να πραγματοποιηθεί το 2-1.
Στο 4ο σετ, ο Μίλωνας αντέδρασε και προηγήθηκε με 7-9, 6-9, 12-19, ισοφαρίζοντας σε 2-2, οδηγώντας τον αγώνα στο 5ο σετ, στο οποίο το 0-5, έγινε γρήγορα 6-6, για να ξαναπάρει διαφορά ο Μίλωνας με 7-11 και 9-13, κατακτώντας και το δίποντο της νίκης.
Άριστη η διαιτησία του κ. Δρεμέτσικα και της κας. Καλίμνιου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Γεωργιάδη, Μακαρίδη, Λαγογιάννη, Μπουλούμπαση, Κατσίπη, Βενεκέ / Λέλε, Καλλιπολίτη, Δεμενίκα, Λιάρου Χ., Παρασχάκη, Κογκαλίδη.

Η σύνθεση της ομάδας του Μίλωνα, δεν αναγράφεται λόγω αχνής γραφής του φύλλου αγώνα.

Στον άλλο αγώνα της 4ης αγωνιστικής: ΕΘΝΙΚΟΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 0-3

1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (09-00) 09
2. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (09-06) 08
3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (06-04) 06
4. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (05-08) 03
5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (04-09) 01
6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (00-06) 00