Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 0-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σοφία ΔΟΥΚΑ
Απογοητευτική εμφάνιση και εντός έδρας ήττα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 0-3 (16-25, 16-25, 22-25) για το γυναικείο μας τμήμα, για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.
Η ομάδα μας, δεν επιβεβαίωσε την ανοδική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών και αποτέλεσε εύκολο αντίπαλο για το Θρίαμβο.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 10-10, με το Θρίαμβο ήσυχα και αθόρυβα να ξεφεύγει με 10-13 και 11-17, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Στο 2ο σετ, ο Θρίαμβος πήρε από την αρχή καλές διαφορές με 4-8, 8-11, 11-19, πραγματοποιώντας το ίδιο εύκολα το 0-2.
Κάτι φάνηκε να αλλάζει στο 3ο σετ, στο οποίο όμως ο Θρίαμβος πάλι είχε διαφορά στο σκορ με 11-17, με τη Δραπετσώνα να ανακάμπτει ως τελευταία προσπάθεια, να φτάνει στην ισοφάριση με 20-20, αλλά στο σημείο εκείνο με αρκετά λάθη μας, δόθηκε η δυνατότητα στο Θρίαμβο με τελικό σερί 2-5, να καρθωπεί το τρίποντο της νίκης.
'Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Βελώνη και Μενεσλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Λογαρά, Καράκου, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Γκούρα (λ), Δούκα, Μπαλή, Ιωάννου.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Ζαρκαλής) Θεοχάρη, Βογιατζόγλου, Γκότση, Στρατίκη, Θεοδωράκη, Δρούγκα, Κρυτσάλη (λ).