Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2018

ΑΜΙΛΛΑ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ με 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 25-19) ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το β΄  γύρο του πρωταθλήματος το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε καλό βόλει και διεκδίκησε τη νίκη με αξιώσεις.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε καλύτερα και προηγηθήκαμε με 11-15, 13-16, 20-21, αλλά η πίεση της Άμιλλας και κάποια λάθη μας, γύρισαν το σετ, για την Άμιλλα.
Στο 2ο σετ, παρουσιαστήκαμε πιο συγκεντρωμένοι και ισοφαρίσαμε αφού είχαμε και πάλι την πρωτοπορία με 1-4, 12-14, 19-23.
Στο 3ο σετ, υποπέσαμε σε αρκετά λάθη δίνοντας την ευκαιρία στην Άμιλλα, να προηγηθεί με 7-3, 12-4, 16-8, για να ξεκινήσουμε την αντεπίθεση μας, μειώνοντας σε 14-18, 18-21 και να χαθεί το σετ, με την ελάχιστη διαφορά.
Στο 4ο σετ, η Άμιλλα διατηρούσε ένα προβάδισμα 3-4 πόντων, φτάνοντας στο τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Καραθανάση και Γεωργιάδη.
ΑΜΙΛΛΑ: (Φράγκος) Γκίγκα Σ., Χωριανοπούλου, Θεοδοσίου, Δαφέρμου, Τσάτσου, Γκίκα Κ. - Μ., / Τσαβέλα, Καρυστιανού, Γκιζέλη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Μπουλούμπαση, Κατσίπη, Βενεκέ, Καγιαλή, Γεωργιάδη, Κυρίσογλου Μ. / Καζάκου, Μαρμαρινού.