Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Δ΄ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Γ΄ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-2 (25-22, 23-25, 16-25, 26-24, 15-10) σε 2 ώρες και 33΄,Κ συνέχισε στο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν είχε καλή απόδοση σε έναν αγώνα με αντίπαλο στα μέτρα της.
Στο 1ο σετ, ο Πανιώνιος απέκτησε διαφορές με 10-7, 21-13, για να έρθει η αντεπίθεση από τη Δραπετσώνα στο τέλος, με σερί 3-9, φτάνοντας το σκορ μέχρι το 24-22, η οποία όμως δεν ολοκληρώθηκε.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 6-11, 15-19, για να πιέσει ο Πανιώνιος, να φτάσει να προηγηθεί με 20-19, αλλά η ομάδα μας ψύχραιμα, έφτασε στην ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, βελτιώνοντας αρκετά την απόδοση μας, προηγηθήκαμε με 7-12, 16-18, για να κλείσει το σετ, με τελικό σερί 0-7, για τη Δραπετσώνα.
Το καλό ξεκίνημα μας στο 4ο σετ, με 0-4 δεν είχε συνέχεια, καθώς ο Πανιώνιος αντέδρασε παίρνοντας το προβάδισμα με 9-7,12-9 και να οδηγηθούμε στη συνέχεια πόντο-πόντο με εναλλασόμενες πρωτοπορίες μέχρι το τέλος, για να έλθει η ισοφάριση για τον Πανιώνιο, αφού όμως πρώτα είχαμε απωλέσει δύο ματς μπολ.
Στο 5ο σετ, ο Πανιώνιος φάνηκε πιο αποφασιστικός, προηγούμενος με 9-5, 12-9, κατακτώντας το δίποντο.
Άριστη η διαιτησία της κας. Μητρούση και του κ. Βελιδάκη.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Κουτσούρης) Σπηλιώτη, Κουκουτσή, Μαρίτσα, Παπαστεργίου, Τσαγκαρίδη, Λαμπροπούλου, Καραμηνά (λ), Τζαναβιάν, Κύριου, Ιωάννου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Κάβουρα, Όκκα, Τόσκα, Δήμου, Κυζίλη / Πίσαρη, Μήτσου, Κώστα.