Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας νίκη επί του ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ με 3-2 (21-25, 25-08, 25-21, 27-29, 17-15) σε 2 ώρες και 13΄, συνέχισε στο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
H ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει φτάνοντας στη νίκη, μετά από έναν αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε καλύτερα προηγούμενοι με 10-7. Σταδιακά όμως ο Έσπερος, ανέκαμπτε και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 21-22, για να προηγηθεί με 0-1.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Έσπερο, φτάνοντας στην ισοφάριση πολύ εύκολα.
Και στο 3ο σετ, η Δραπετσώνα συνέχισε με πολύ καλό ρυθμό, προηγούμενη με 5-0, 15-9, με τον Έσπερο, να πιέζει και να φτάνει μέχρι το 22-21. Αυτό, όμως δεν ήταν αρκετό, με την ομάδα μας να πραγματοποιεί τελικό σερί 3-0, για να γίνει το 2-1 στα σετς.
Οι ομάδες στο 4ο σετ, ήταν πάντα κοντά στο σκορ με 7-8, 11-11, 20-20, μέχρι να φτάσει ο Έσπερος στην ισοφάριση με 2-2.
Ίδια εικόνα και στο 5ο σετ, στο οποίο ο Έσπερος πήρε διαφορά με 6-9, 10-12, με τη Δραπετσώνα με σερί 4-0 να φτάνει πρώτη στο ματς-μπολ και τελική νικήτρια.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσιάρα και της κας. Κατερλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Τσουράκη, Κάβουρα, Νικολάου, Τόσκα, Δήμου, Όκκα, Ταρούσι (λ), Τασιγιαννάκη (λ), Κυζίλη, Μήτσου, Πίσαρη, Κώστα.
ΕΣΠΕΡΟΣ: (Παλαιολόγος) Δασκαλάκη, Φραγκούλη, Κουκή, Ρούστα, Αργύρη, Μαυράκη, Χατζηανδρέου (λ), Μπαρλή (λ), Τρίτα, Μιχαλακέλη, Παραστατίδη.