Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με απρογραμμάτιστη ήττα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 3-1 (18-25, 26-24, 25-23, 25-23) συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν είχε καλή απόδοση, απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε όμορφο βόλει και με υπομονή, έφτασε στην κατάκτηση της πρώτης της νίκης στο πρωτάθλημα.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε καλά, προηγούμενοι με 2-7, 10-16, 17-23, για να γίνει εύκολα το 0-1.
Σε όλη τη διάρκεια του 2ου σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, εξαιρουμένου το 16-13 του Θριάμβου, ο οποίος στο τέλος απεδείχθη πιο ψύχραιμος για την ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, η Δραπετσώνα φάνηκε ότι θα πραγματοποιούσε το 1-2, ξεφεύγοντας με 12-16 και 14-20. Αλλά φευ! Ο Θρίαμβος, με τελικό σερί 11-3, προηγήθηκε με 2-1 στα σετς.
Και στο 4ο σετ, η Δραπετσώνα πήρε μεγάλες διαφορές με 1-5, 6-15, αλλά και πάλι ο Θρίαμβος εκμεταλευόμενος τα πολλά λάθη μας, έφτασε στο τελικό 3-1, πάλι με την ελάχιστη διαφορά.
Άριστη η διαιτησία του κ. Τριανταφυλλόπουλου και της κας. Μαλκοπούλου.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Παπανικολάου) Κατσικολόγου, Σάσσαλου, Δρίκου, Ταράτσαλου, Πορφύρη, Πουλά, Τσιόγκα (λ), Διαμαντούδη, Καούκα, Τουρνικιώτη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ:(Χατζηδημητρίου) Καμινάκη, Μοίρα, Θωμαίδη, Βούλγαρη, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Βουλγαράκη (λ), Νόου Δ., (λ), Σταμπολίου, Βενεκέ.