Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΤΡΑ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Θοδωρής ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ
Με μία ακόμη σημαντική και πολύ καλή νίκη σε εντός έδρας αγώνα επί της ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ με 3-1 (25-20, 21-25, 25-17, 26-24), προχώρησε το αντρικό μας τμήμα στο πρωτάθλημα της Α2.
Η ομάδα μας που και πάλι έπαιξε εξαιρετικό βόλει, μπήκε στον αγώνα με στόχο να συνεχίσει το σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων, κόντρα σε μια ομάδα η οποία έχει γράψει τη δική της πολύ καλή ιστορία στο χώρο του βόλει.
Από την αρχή του 1ου σετ φάνηκε ότι θα παρακολουθούσαμε έναν πολύ όμορφο και αμφίρροπο αγώνα, όπως και έγινε με τη Δραπετσώνα να έχει συνεχώς το προβάδισμα από 1-4 πόντους.
Στο 2ο σετ, η Πάτρα προσαρμόστηκε καλύτερα στον αγώνα και πήρε διαφορές με 7-10,10-13, 14-17, φτάνοντας στην ισοφάριση.
Η ομάδα μας, όμως δεν ήταν έτοιμη για την πρώτη απώλεια βαθμού και στο 3ο σετ, ήταν καταιγιστική φτάνοντας εύκολα στο 2-1.
Το 4ο σετ, εξελίχθηκε σε θρίλερ, καθώς η Πάτρα μετά το 4-1 και το 19-14, εκμεταλεύτηκε τη χαλάρωση μας και μείωσε σε 19-18 και 22-21, εν μέσω διαμαρτυριών και καρτών, να προηγηθεί στη συνέχεια 22-23, ενώ στη συνέχεια η Δραπετσώνα με πόντο και κόκκινη σε αθλητή της Πάτρας, έφτασε στο ματς μπολ για να φτάσουμε στη νίκη, στην παράταση του σετ.
Παρά τις διαμαρτυρίες και των δύο ομάδων η διαιτησία των κ.κ. Μόσχου και Τριανταφυλλόπουλου, ήταν καλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καραμαρούδης) Σιώπης, Μαργαρίτης, Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Μάμαλης, Ανδρεόπουλος, Πολυχρονιάδης (λ), Μπουλγάρου, Παπαδέας, Κλώνος.
ΠΑΤΡΑ: (Αγγελόπουλος) Λινάρδος, Κανελλόπουλος, Δασκαλόπουλος, Μούρτζης, Τσαρκάτογλου, Δρακόπουλος, Σύρος (λ), Δασκαλόπουλος (λ), Γιαννούτσος, Πατρινός, Χατζόπουλος, Σαρακίνης, Γεωργακόπουλος.