Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2017

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ με 1-3 (19-25, 15-25, 25-23, 18-25), συνέχισε στο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλό βόλει, φτάνοντας στη νίκη.
Στο 1ο σετ, ο Τελαμώνας ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενος με 4-0. Στη συνέχεια η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα με 12-13 για να το αυξήσει στη συνέχεια φτάνοντας στο 0-1.
Στο 2ο σετ, πήραμε ικανές διαφορές από την αρχή με 3-13, 9-20, φτάνοντας εύκολα στο 0-2.
Στο 3ο σετ, ο Τελαμώνας ήταν αυτός που πήρε κεφάλι στο σκορ με 9-5, 15-13, για να μην το χάσει μέχρι τη μείωση στα σετς σε 1-2.
Στο 4ο σετ, όμως η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και με το καλημέρα προηγήθηκε με 4-12, 7-14, 14-18, φτάνοντας στο τελικό 1-3.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ: (Νάννου) Ψάρρα, Μαδημένου, Λογοθέτη, Λιτσάκη, Συρίγου, Χατζηχρήστου / Γκιόκα Α., Κανάκη, Φράγκου, Γκιόκα Σ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Δήμου, Κυζίλη, Τόσκα, Κάβουρα, Όκκα, Ταρούσι (λ), Μήτσου, Κώστα, Πίσαρη, Τασιγιαννάκη.