Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΤΕΜΗ 3-1 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Νικηφόρο ξεκίνημα πραγματοποίησε και το τμήμα των νεανίδων μας για το φετινό πρωτάθλημα, στον εντός έδρας αγώνα με τον ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ με 3-1 (09-25, 25-20, 26-24, 25-12).
Η ομάδα μας άργησε να μπει στον αγώνα με αποτέλεσμα η Άρτεμη να προηγηθεί πολύ εύκολα με 0-1, αφού πρώτα είχε πάρει μεγάλες διαφορές με 0-11, 3-18.
Από εκεί και μετά η Δραπετσώνα, παρουσίασε διαφορετικό πρόσωπο, ανεβάζοντας κατά πολύ την απόδοση της και στο 2ο σετ, αν και η Άρτεμη προηγήθηκε με 6-10, η Δραπετσώνα ισοφάρισε σε 14-14 για να πάρει το προβάδισμα με 20-17, φτάνοντας στην ισοφάριση των σετς.
Στο 3ο σετ, έγινε μεγάλη μάχη με την ομάδα μας να ξεκινά καλύτερα και να προηγείται με 9-5, την Άρτεμη όμως να αντιδρά και να παίρνει προβάδισμα φτάνοντας μέχρι το 16-21. Όμως είχαμε και πάλι ανατροπή στο σκορ με την ομάδα μας να μειώνει αρχικά σε 22-23, φτάνοντας τελικά στην επικράτηση της, στην παράταση του σετ.
Στο 4ο σετ, δε συναντήσαμε ιδιαίτερη δυσκολία, φτάνοντας εύκολα στην κατάκτηση του και στο τελικό 3-1.
Πάντως διεξήχθη ένας πολύ ενδιαφέρων αγώνας από δύο καλές ομάδες που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το τέλος.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Πατεράκη και Δραγουμάνου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Λογαρά, Ιωάννου, Μπουρέλι, Θωμαίδη, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Βουλγαράκη (λ), Καίσαρη, Βούλγαρη.
ΑΡΤΕΜΗ: (Μουτζουρίδου) Θεοδώρου, Mανίκα, Αναστασιάδη, Λουκά, Ντούμη, Τσουλουτκιάν, Ραυτοπούλου (λ), Αναργύρου, Μαστροπέτρου, Μιχαηλίδη.