Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-0 ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Με τη 2η νίκη του, επί του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 3-0 (26-24, 25-23, 25-16) στο 2ο γύρο του κύπελου ΕΣΠΕΔΑ, προχώρησε το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, δεν κατάφερε να αποδώσει όπως στον προηγούμενο αγώνα, αλλά τα κορίτσια μας, δείχνοντας πείσμα, υπομονή και αυταπάρνηση, έφτασαν στο επιθυμητό αποτέλεσμα, αφού πρώτα στο 1ο σετ, ανέτρεψαν το 21-24 μετατρέποντας το σε 26-24.
Σε όλη τη διάρκεια του 2ου σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την Ευρυάλη όμως να ξεφεύγει με 13-17, το οποίο γρήγορα έγινε 18-18. Η Ευρυάλη, έφτασε κοντά στην ισοφάριση προηγούμενη με 21-23, αλλά και πάλι τα κορίτσια μας με τελικό σερί 4-0, ''έκλεψαν'' το σετ και  προηγήθηκαν με 2-0.
Στο 3ο σετ, δε συναντήσαμε ιδιαίτερες δυσκολίες παίρνοντας από την αρχή διαφορές με 7-2, 13-9, 22-15.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Βλάχου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μπαλή, Καίσαρη, Καράκου, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Γκούρα (λ), Κρεμμύδα (λ), Ιωάννου, Λάζαρη.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Μιχαηλίδου) Κουτροπούλου, Βασιλείου, Ηλιακοπούλου, Δημητρίου, Μπρόζι, Μαρκοπούλου, Κατσιγιάννη (λ), Διαμαντή (λ), Παπαιωάννου, Παπασπυροπούλου, Γιαννοπούλου, Κολιού.

ΜΟΣΧΑΤΟ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ 3-1

Στον προημιτελικό του κύπελου, θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας τον ΑΟΠΕ Μοσχάτου, αγώνας ο οποίος θα διεξαχθεί Τετάρτη ή Πέμπτη.