Παρασκευή 16 Ιουνίου 2017

ΦΟΙΒΟΣ Μ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Με ήττα για την ομάδα μας ξεκίνησε χθες η προημιτελική φάση του πρωταθλήματος κορασίδων από τον ΣΦΑ ΦΟΙΒΟ Μελισσίων με 3-0 (25-15, 25-19, 25-23).
Ξεκινήσαμε συγκρατημένα τον αγώνα, δίνοντας την ευκαιρία στο Φοίβο, να κτίζει διαφορές σιγά - σιγά, με 6-2, 16-9, 20-12.
Από το 2ο σετ και μετά, αρχίσαμε να βρίσκουμε καλό ρυθμό, ανεβάζοντας την απόδοση μας, με αποτέλεσμα στο 2ο σετ, οι ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, μέχρι το 16-18. Στο σημείο εκείνο και μετά ο Φοίβος εκμεταλευόμενος την αποσυγκέντρωση μας αλλά και τρία συνεχόμενα διαιτητικά λάθη, ξέφυγε με σερί 8-0, με 24-18, για να κάνει το 2-0.
Στο 3ο σετ, ανεβάσαμε κι άλλο την απόδοση μας, διεκδικώντας τη νίκη. Μετά το 12-6, αρχίσαμε να πιέζουμε πολύ φτάνοντας να προηγηθούμε με 19-20 και 21-23, αλλά δυστυχώς ο Φοίβος αποδείχτηκε πιο ψύχραιμος στα κρίσιμα σημεία και με τελικό σερί 4-0 έφτασε στο τελικό 3-0 δίκαια, έχοντας παρουσιάσει ένα συμπαγές και κινητικό σύνολο.
Αν εξαιρεθούν τα 3 λάθη του 2ου σετ, άριστη η διαιτησία των κυριών Μαυρικίδη και Οικονομοπούλου.
ΦΟΙΒΟΣ: (Μονδέλος - Αμαριανάκης) Γεωργακοπούλου, Τατούλη, Μέγγου, Τζήμα, Σκανδάλη Φ., Καραντάνη, Μολδοβανίδη (λ), Βασιλείου (λ), Σκανδάλη Κ., Καρατζίκου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Στοίτσεβα, Καρούσου, Χάνου (λ), Βουλγαράκη (λ), Μαρκουτσά.
Στον άλλο αγώνα του όμιλου μας: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Πάτρας 0-3
1. ΦΟΙΒΟΣ (03-00) 02
-. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (03-00) 02
----------------------------------------
3. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (00-03) 01
-. ΑΘΛΕΣΗ (00-03) 01
Σήμερα η ομάδα μας αγωνίζεται στις 18:30 με τον Απόλλωνα και χρειαζόμαστε τη νίκη, ώστε να διεκδικήσουμε αύριο την πρόκριση μας στην ημιτελική φάση.
Το ραντεβού μας, έχει οριστεί για την αναχώρηση για τα  Μελίσσια στις 15:30, περιμένοντας και σήμερα τους φίλους της ομάδας, για τη συμπαράσταση τους.