Τετάρτη 8 Μαρτίου 2017

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εκτός έδρας ήττα από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 3-0 (25-23, 25-22, 25-11) για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής, συνέχισε το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε πάρα πολύ καλό βόλει και διεκδίκησε τη νίκη με πολλές αξιώσεις.
Σε όλη τη διάρκεια του 1ου σετ, είχαμε την πρωτοπορία στο σκορ και μέχρι το 21-22. Στο σημείο εκείνο όμως ο Θρίαμβος με τελικό σερί 4-1, προηγήθηκε με 1-0.
Και στο 2ο σετ, ξεκινήσαμε πολύ καλά, προηγούμενοι με 0-4, 6-10, 16-18, για να ισορροπήσει το σκορ ο Θρίαμβος, φτάνοντας στην ισοφάριση με 20-20 και τελικά και πάλι να φτάσει πρώτος στους 25, πραγματοποιώντας το 2-0.
Στο 3ο σετ, τα κορίτσια μας δεν άντεξαν και εύκολα ο Θρίαμβος, έφτασε στο τελικό 3-0.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μόσιαλου και Παπαστάμου.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Μήτση - Κιορπέ) Εικοσπεντίδου, Χριστοδούλου, Λυμπεροπούλου, Στρατίκη, Πετρουλάκη, Κοκλανάκη, Τσαβδαρίδου (λ), Κρυστάλλη (λ), Δρούγκα, Σταμάτη, Πεδουλάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Δούκα, Βαγγή, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Ιωάννου, Φούσκα, Κουμβάκη, Ζάππα, Βροντίση.