Πέμπτη 2 Μαρτίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ FINAL-8

Με εντός έδρας ήττα από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 0-3 (16-25, 22-25, 25-27), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τη β΄φάση του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας, το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογική σημασία καθώς και οι δύο ομάδες, είχαν ''κλειδωμένες'' τις θέσεις τους και την πρόκριση για το final-8.
Στον αγώνα η ομάδα μας, επέδειξε ανταγωνιστική παρουσία στα 2ο και 3ο σετ.
Στο 1ο σετ, ο Ολυμπιακός ξέφυγε μετά το 14-15 και με σερί 2-10, προηγήθηκε με 0-1.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του, ενώ η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 3ο σετ, στο οποίο αν και προηγηθήκαμε με 22-17, καταφέραμε να το χάσουμε.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Λιάκου και Κορδετζάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Μαρκουτσά, Στοίτσεβα, Χάνου (λ), Νιώτη (λ), Καμινάκη, Νόου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Σαραντίτης - Τσακιρόπουλος) Καίσαρη, Αδαμοπούλου, Ψαρράκη, Λιόλιου, Γκιούρδα, Ζουμίδη, Πετροπούλου (λ), Τσαλικούση, Μικέλη.

6. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (09-28) 11

Στο final-8 προκρίθηκαν οι Ολυμπιακός, Περιστέρι, Δραπετσώνα, Πορφύρας και Αργυρούπολη από την Α΄ κατηγορία, Αίολος και Απολλώνιος από τη Β΄ κατηγορία και ο Σαρωνικός από τη Γ΄ κατηγορία.