Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Την πρώτη του ήττα στη β΄ φάση του πρωταθλήματος, υπέστη το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, σε εντός έδρας αγώνα από τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ με 1-3 (29-31, 20-25, 25-21, 23-25).
Διεξήχθη ένας όμορφος αγώνας με πολύ ένταση και πάθος, κατά τον οποίο η ομάδα μας δυστυχώς δε βρέθηκε σε καλή ημέρα, με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.
Το 1ο σετ, κρίθηκε στην παράταση της παράτασης, αφού πρώτα όμως η ομάδα μας, είχε καταφέρει να πάρει μια μεγάλη διαφορά με 16-10, φτάνοντας μέχρι το 24-21, με 3 σετ μπολ στη διάθεση μας, τα οποία τα χάσαμε, με το Περιστέρι, να ισοφαρίζει και τελικά να προηγείται με 0-1.
Στο 2ο σετ, το Περιστέρι, με την ψυχολογία στα ύψη, μπήκε πολύ καλύτερα και έφτασε να προηγηθεί μέχρι 1-10. Η Δραπετσώνα, προσπάθησε να αντιδράσει, φτάνοντας όμως μέχρι το 18-21, για να γίνει το 0-2.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 16-15, για να ξεφύγει η ομάδα μας με 20-16, 23-20, φτάνοντας στη μείωση του σκορ.
Στο 4ο σετ, το οποίο δεν τελείωσε ποτέ, στο 19-22, ως δια μαγείας και μετά από ένταση που επικράτησε, το σκορ διαμορφώθηκε σε 19-23, χωρίς καμμία αιτία. Η Δραπετσώνα στο σημείο εκείνο και μετά από μεγάλη διακοπή, με σερί 4-0, ισοφάρισε σε 23-23, για να τελειώσει (;) ο αγώνας τυπικά, αλλά όχι ουσιαστικά,με 2 πόντους του Περιστερίου. Και λέμε, ότι ποτέ δεν τελείωσε ο αγώνας, γιατί όπως βλέπετε και στο βίντεο,  ποτέ δεν προστέθηκε ο πόντος στη Δραπετσώνα, από την κόκκινη κάρτα που υπεδείχθη στον προπονητή του Περιστερίου, ενώ αντίθετα, προστέθηκε πόντος στο Περιστέρι, από  κόκκινη κάρτα στον πάγκο της ομάδας μας, η οποία όμως δεν υπεδείχθη ποτέ.
Η Δραπετσώνα, θέλησε να υποβάλει ένσταση κατά του κύρους του αγώνα, η οποία δεν έγινε δεκτή, για να υποβληθεί. Παρά ταύτα όμως, διαθέτοντας όλα τα αποδεικτικά στοιχεία, θα μπορούσαμε και ύστερα να υποβάλαμε ένσταση, η οποία όμως μετά από απόφαση μας, δεν κατατέθηκε για πολλούς λόγους.
Ο πρώτος διαιτητής κ. Βλάχος, υπέπεσε σε λάθη τα οποία όμως οφείλονται κατά κύριο λόγο, ότι ο αγώνας ήταν πολύ δύσκολος και στην πράξη διαιτήτευε μόνος, καθώς δεν είχε την παραμικρή βοήθεια από την κα. Τζανουλίνου, η οποία βασικά ευθύνεται και για τη λάθος καταγραφή των πόντων και τα λάθη στο φ.α.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Μαρκουτσά, Στοίτσεβα, Καρούσου, Χάνου Σ. (λ), Νιώτη (λ), Θωμαίδη.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου - Καλαιτσίδης) Πατέλη, Πλασκασοβίτη, Τσάτουμα, Βρυσοπούλου, Σκέμπη, Ατέσογλου, Παναγιωτοπούλου (λ), Κασουρίδη, Γλυνού, Ζιώγα.