Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2016

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (15-25, 25-14, 26-24, 21-25, 18-16) σε 134΄, συνέχισε στο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε καλό βόλει και ο αγώνας χάθηκε στις λεπτομέρειες.
Ξεκινήσαμε πολύ καλά στον αγώνα και εύκολα προηγηθήκαμε με 0-1.
Στη συνέχεια λίγο η άνοδος της απόδοσης της Ηλιούπολης και λίγο κάποια λάθη μας, έδωσαν την ευκαιρία στην Ηλιούπολη, αρχικά να ισοφαρίσει το ίδιο εύκολα και στη συνέχεια να προηγηθεί με 2-1.
Στο 4ο σετ, πήραμε ικανή διαφορά από τα μέσα και μετά, ενώ στο 5ο σετ, η Ηλιούπολη πήρε διαφορά μέχρι το 12-7, αλλά από το σημείο αυτό και μετά τα κορίτσια μας, με σερί 0-5, ισοφάρισαν για να οδηγηθεί ο αγώνας στη λήξη του, μετά από παράταση της παράτασης.
Πάντως μετά από αυτή την ήττα, δεν κινδυνεύει η πρόκριση μας στη β΄ φάση του πρωταθλήματος, καθώς χρειαζόμαστε μία ακόμη νίκη, στους τρεις υπολειπόμενους αγώνες μας.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαδογιάννη και Κουτούδη.
ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καρτσαφλέκη) Ιωακειμίδη, Κανδαράκη, Προβατάρη, Μουστάκη, Λύτρα, Τσιαρέα, Ζωγράφου (λ), Φλουδά, Βαχλά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Βενεκέ, Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Ταμπάκου, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Νόου (λ), Λεούση, Κυρίσογλου, Χαχάμη.