Τρίτη 12 Απριλίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 1-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Δ΄

Τζοάνα ΧΟΤΖΑΛΑΡΙ
Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 1-3 (18-25, 19-25, 25-23, 20-25), συνέχισε το δ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στο αντίστοιχο πρωτάθλημα.
Η ομάδα μας, έπαιξε καλό βόλει και διεκδίκησε τη νίκη με πολλές αξιώσεις.
Στο 1ο σετ, μετά το 8-8, η Ευρυάλη πήρε διαφορές με 9-13, 11-16, τις οποίες κράτησε μέχρι το τέλος.
Στο 2ο σετ και πάλι μετά το 15-14, η Ευρυάλη πήρε την πρωτοπορία με 15-19 και 17-21, για να κάνει το 0-2.
Στο 3ο σετ, η Ευρυάλη ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 1-7, 3-9. Η ομάδα μας όμως ανεβάζοντας πολύ την απόδοση της, έφτασε στην ισοφάριση με 21-21 και όντας πιο ψύχραιμη στους τελευταίους πόντους, μείωσε το σκορ, σε 1-2.
Και στο 4ο σετ, η Ευρυάλη ξεκίνησε καλύτερα με 3-7, με τη Δραπετσώνα να μειώνει σε 9-10, όμως η Ευρυάλη ξαναξέφυγε στο σκορ, για να φτάσει στο τελικό 1-3.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Πατεράκη και της κας. Πεσινόγλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αγριανίτη) Χρυσού, Όκκα, Στεφοπούλου, Χοτζαλάρι, Κάβουρα, Πίσαρη / Τασιγιαννάκη, Μήτσου, Τσαούση, Σκέντζου, Βαρσάκη Δ., Φλιάτουρα.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Καγιά) Ζαμπαρά, Παληγιάννη, Φριντζήλα, Παναγοπούλου, Λαζαροπούλου, Σιάμη / Κουμουνδούρου, Κρέτση, Λώλη, Παττά, Μπαιραχτάρη, Κουρουπάκη, Γούτη, Αρτεμιάν.