Τρίτη 19 Απριλίου 2016

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Δ΄

Ελένη ΚΑΒΟΥΡΑ
Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 0-3 (23-25, 22-25, 18-25) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το δ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, φτάνοντας δίκαια στη νίκη.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε καλύτερα και προηγηθήκαμε με 1-6, με τον Πορφύρα να αντιδρά και να παίρνει το προβάδισμα με 15-12. Στη δράση, όμως του Πορφύρα, υπήρξε αντίδραση από τη Δραπετσώνα, που ξαναμπήκε επικεφαλής στο σκορ, με 16-17, για να μην το ξαναχάσει, μέχρι το 0-1.
Στο 2ο σετ, ξεκίνησε καλύτερα ο Πορφύρας και προηγήθηκε μέχρι το 16-13. Η ομάδα μας όμως, δείχνοντας καλό πρόσωπο το γύρισε αρχικά ισοφαρίζοντας σε 17-17 και στη συνέχεια παίρνοντας το προβάδισμα μέχρι το 0-2.
Και στο 3ο σετ, ο Πορφύρας προηγήθηκε με 6-2, για να ισοφαρίσουμε στο 11-11, ενώ στη συνέχεια με καλή προσέγγιση, δεν αφήσαμε περιθώρια στον Πορφύρα, γράφοντας το τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κατσιάρα και Τριανταφυλλόπουλου.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Μουστάκη) Μητροπούλου, Μυλωνοπούλου, Καράμπελα, Ξυπολιτάκου, Τριβουλίδη, Μακρή / Αγορίτσα, Τζίρτη, Μπεγκάι, Αργυρέα, Ηλιοπούλου, Φραγκοπούλου, Βογιατζή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αγριανίτη) Κάβουρα, Όκκα, Πίσαρη, Καγιαλέ, Χρυσού, Τσεκούρα / Βαρσάκη Μ., Τασιγιαννάκη, Χοτζαλάρι, Στεφοπούλου, Βαρσάκη Δ., Τσαούση, Ζουμά, Φλιάτουρα.