Κυριακή 20 Μαρτίου 2016

Η 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ - Η ΛΑΜΙΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ Α2

Ο Ολυμπιακός έχοντας σε καλή ημέρα σχεδόν όλους τους παίκτες του επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του ΠΑΟΚ και σφράγισε την πρωτιά στην κανονική περίοδο της Volleyleague. Υποβιβάστηκε η Λαμία.

Την πιο εύκολη νίκη στα ντέρμπι τετράδας πήρε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι όντας κατά διαστήματα εξαιρετικοί επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί του ΠΑΟΚ και σφράγισαν έτσι την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Volleyleague.
Μάλιστα, μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντίπαλοι και στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος, ενώ το ερχόμενο Σάββατο θα παίξουν και στον ημιτελικό του Κυπέλλου.
Ο Ολυμπιακός με όπλο του το μπλοκ άμυνα με τους Κοκκινάκη, Γκούζντα και Φιλίποφ να είναι εξαιρετικοί στο δεύτερο κομμάτι ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Οι ερυθρόλευκοι ήταν αποτελεσματικοί στην επίθεση, σαφέστατα καλύτεροι μετά τον 20ο πόντο στα πρώτα δύο σετ και έφτασε εύκολα στο 3-0.
Από την άλλη ο ΠΑΟΚ πήγαινε καλά μέχρι τον 20ο πόντο και από εκεί και πέρα τα θαλάσσωνε. Για μία ακόμα φορά οι παίκτες του έκαναν πολλά εύκολα λάθη σε κρίσιμα σημεία και αυτό ήταν ένα από τα μέρη του παιχνιδιού που έφεραν τα δύο πρώτα σετ στον Ολυμπιακό.
Ο αριθμός: Πολλά δεν λειτούργησαν στον ΠΑΟΚ, αλλά εκείνο που πρέπει να σταθούμε είναι το μπλοκ. Μόλις ένα kill block έκανε ο δικέφαλος του Βορρά σε τρία σετ και αυτό σημαίνει πολλά. Την ίδια ώρα οι ερυθρόλευκοι είχαν έξι.
Το ματς: Στο 1ο σετ ο ΠΑΟΚ με τον Χιμένες πρωταγωνιστή πήγε στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ στο +1 (8-7), ενώ αμέσως μετά ο Τακουρίδης με άσσο έκανε το 9-7. Ο Γιαμπλόνσκι έκανε το 12-9, ωστόσο η ισοφάριση ήρθε άμεσα με τον Σπίνου για το 12-12. Ένα λάθος του Όγκουρτσακ έδωσε προβάδισμα δύο πόντων στον ΠΑΟΚ (16-14) με τον Ολυμπιακό να περνάει μπροστά λίγο αργότερα με 18-17 μετά από λάθος του Χιμένες στο σερβίς. Ο Όγκουρτσακ έκανε το 21-20 για τους ερυθρόλευκους, ο Χιμένες σημάδεψε άουτ στην επόμενη επίθεση για το 22-20 και αμέσως μετά ο Σουλτανόπουλος σέρβιρε άουτ για το 22-21. Δύο λάθη του ΠΑΟΚ και μία επίθεση του Σπίνου έκαναν το 25-21 για τον Ολυμπιακό.
Στο 2ο σετ ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα και με πρωταγωνιστές τους Χιμένες, Τακουρίδη προηγήθηκε με 3-1. Ο Πιάτσα κάλεσε τάιμ άουτ και αμέσως ήρθε το προσπέρασμα με 6-5 μετά από πρώτο χρόνο του Σπίνου. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί με τον Ολυμπιακό να κρατάει μικρό προβάδισμα (15-13, 19-17). Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 20-20 με τον Χιμένες, ωστόσο ο Ολυμπιακός με τον Κοκκινάκη να χαλάει την υποδοχή του δικεφάλου και τον Όγκουρτσακ να πυροβολεί, ήρθε το 25-22 για το 2-0.
Στο 3ο σετ ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τους Εφραιμίδη, Σμαραγδή αντί των Χιμένες, Τακουρίδη. Ο Ολυμπιακός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με τα προηγούμενα δύο σετ. Η διαφορά έφτασε μέχρι και στο +7 για τους ερυθρόλευκους (17-10, 19-12) για να έρθει εύκολα το 25-16 μετά από επίθεση του Σουλτανόπουλου που για άλλη μία φορά τελειώνει ντέρμπι με τον δικέφαλο!
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0
Τα σετ: 25-21, 25-22, 25-16
*Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν από 6 άσσους, 45 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 23 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ προήλθαν από 5 άσσους, 38 επιθέσεις, 1 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πιάτσα): Σουλτανόπουλος 6 (3/4 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Φιλίποφ, Έγκλεσκαλνς 18 (18/33 επ), Κοκκινάκης 18 (14/20 επ, 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 33% υπ - 25% άριστες), Όγκουρτσακ 9 (5/12 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ, 47% υπ - 47% άριστες), Σπίνου 6 (5/9 επ, 1 μπλοκ) / Ταμπουρατζής (λ, 39% υπ - 22% άριστες), Τσουκ, Γκούζντα (λ), Παπαδόπουλος.
ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Χιμένες 10 (9/15 επ, 1 άσσος, 25% υπ - 25% άριστες), Κουρνέτας 2 (1/3 επ, 1 άσσος), Σεπέδα 10 (10/22 επ), Τακουρίδης 3 (1/4 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Λι 7 (5/10 επ, 2 άσσοι), Γιαμπλόνσκι 9 (9/18 επ, 54% υπ - 50% άριστες) / Γκαράς (λ, 58% υπ - 47% άριστες), Ντίνας, Τερζής, Σμαραγδής 1 (1/4 επ), Εφραιμίδης 2 (2/8 επ), Καρασαββίδης.
Θυμηθείτε το LIVE της αναμέτρησης.

Δεύτερη η Κηφισιά με σούπερ Γιοβάνοβιτς

Μετά από συναρπαστικό αγώνα που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ η Κηφισιά νίκησε στη Μίκρα τον Ηρακλή με 3-2 σετ αλλά με τον βαθμό που έχασε έμεινε οριστικά στην 2η θέση και δεν ελπίζει για την πρώτη ακόμα και αν την τελευταία αγωνιστική νικήσει τον Ολυμπιακό στο Ζηρίνειο.
Ο Ηρακλής βρέθηκε να προηγείται με 2-1 σετ και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό που τον φέρνει πιο κοντά στην παραμονή του στην κατηγορία μέσω της κατάκτησης της 9ης θέσης. Την τελευταία αγωνιστική η Κηφισιά θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό, ενώ ο Ηρακλής θα πάει στη Σύρο για τον αγώνα με τον Φοίνικα.
Η Κηφισιά πήρε κεφάλι στον αγώνα με τα σερβίς του Παπαγγελόπουλου για το 12-6. Ο Ηρακλής μείωσε με δικό του σερί 3-0 σε 12-9 αλλά με τους Γιοβάνοβιτς, Ρουμελιωτάκη σε καλή μέρα η Κηφισιά πήρε άνετα το 1ο σετ με 25-15.
Ο Ηρακλής μπήκε δυναμικά στο 2ο σετ παίρνοντας το προβάδισμα και χτίζοντας διαφορά 8-4 με μπλοκ του Γάτση. Η Κηφισιά απάντησε με το μπλοκ Γιοβάνοβιτς, Παπαγγελόπουλου -Ρουμελιωτάκη ισοφαρίζοντας 16-16, ενώ με συνολικό σερί 4-0 προηγήθηκε και 18-16. Ο Ηρακλής ισοφάρισε 19-19 και ακολούθησε μάχη πόντο πόντο τριπλό μέχρι το 23-23. Με επιθέσεις από Πίτζα, Παλέντζα ο Ηρακλής έκανε το 25-23 και ισοφάρισε 1-1 σετ.
Οι σκληρές μονομαχίες συνεχίστηκαν και στο 3ο σετ με τις δύο ομάδες να φτάνουν μαζί στο 10-10.  Με σερί 3-0 από Μαυροβουνιώτη, Παλέντζα ο Ηρακλής ξέφυγε 13-10 και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 22-20. Η Κηφισιά με δύο κόντρες του Γιοβάνοβιτς και ένα λάθος των γηπεδούχων πέρασε μπροστά 23-22 και 24-23. Ο Ηρακλής απάντησε με επίθεση  Μαυροβουνιώτη και μπλοκ του Στίγγα για το 25-24. Ο Γιοβάνοβιτς ισοφάρισε σε 25-25. Με δύο μπλοκ του Μαυροβουνιώτη (το πρώτο με παρτενέρ τον Γάτση και το δεύτερη με τον Στίγγα) ο Ηρακλής έκανε το 27-25 για το 2-1 σετ.
Στο 4ο σετ ο Ηρακλής υποχώρησε δείχνοντας να έχει μείνει από ενέργεια. Η Κηφισιά το εκμεταλεύτηκε και με λίγα λάθη στο παιχνίδι της πήρε διαφορά 16-9 και οδήγησε τον αγώνα στο τάι μπρέικ.  Στο τάι μπρέικ έγινε μάχη μέχρι το 5-5 αλλά η Κηφισιά με καλό μπλοκ και πίεση στο σερβίς ξέφυγε 10-6 και έφτασε στη νίκη.
Ηρακλής - Κηφισιά 2-3
Τα σετ: 15-25, 25-23, 27-25, 17-25, 11-15 σε 113΄
*Οι πόντοι του Ηρακλή προήλθαν από 1 άσσο, 60 επιθέσεις, 15 μπλοκ και 18 λάθη αντιπάλων και της Κηφισιάς προήλθαν από 6 άσσους, 63 επιθέσεις, 17 μπλοκ και 30 λάθη αντιπάλων.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Ορφανός): Μαυροβουνιώτης 15 (12/29 επ, 3 μπλοκ, 76% υπ - 50% άριστες), Παλέντζας 17 (16/42 επ, 1 άσσος), Στίγγας 13 (8/9 επ, 5 μπλοκ), Πέντσεφ 1 (1/3 επ), Πίτζα 21 (18/32 επ, 3 μπλοκ, 56% υπ - 31% άριστες), Γάτσης 9 (5/11 επ, 4 μπλοκ) / Παπαδημητρίου (λ, 89% υπ - 53% άριστες), Πιπέργιας, Χατζηηλιάδης.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 3 (1/1 επ, 2 μπλοκ), Χριστοφιδέλης 16 (13/27 επ, 3 μπλοκ, 74% - 26% άριστες), Μπίσετ 8 (7/12 επ, 1 μπλοκ), Παπαγγελόπουλος 13 (4/6 επ, 3 άσσοι, 6 μπλοκ), Ρουμελιωτάκης 15 (11/19 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ, 82% υπ - 43% άριστες), Γιοβάνοβιτς 31 (27/49 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ) / Στεφάνου (λ, 94% υπ - 56% άριστες), Κόντος, Φραγκιαδάκης.

Ματσάρα στην Κυψέλη

Όπως και στον Α΄γύρο στην Αλεξανδρούπολη, έτσι και απόψε στο γυμναστήριο του Πανελληνίου ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 σετ τον Παμβοχαϊκό μετά από αγώνα θρίλερ που κρίθηκε με 20-18 στο τάι μπρέικ.
Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου φάνηκε συνεπής στο ραντεβού της με την 5η θέση που εξ αρχής ήταν μέσα στους αγωνιστικούς της στόχους ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Η 5η θέση δίνει θέση στα Ευρωπαϊκά κύπελλα.
Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης πλασαρίστηκε σίγουρα στην 7η θέση και την τελευταία αγωνιστική θα διεκδικήσει την 6η από τον Παμβοχαϊκό. Σε ισοβαθμία του Εθνικού με την Παναχαϊκή η ομάδα του Έβρου έχει πλεονέκτημα.
Ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με βασικό πασαδόρο τον Ρούση (αντί του τρυαμτία Μαρούλη) και ήταν εξαιρετικός. Επίσης ξεκίνησε βασικός ακραίος ο Παπαδόπουλος αλλά μετά την απώλεια του 1ου σετ μπήκε ο Σούρδι. Όπλο του τριφυλλιού ήταν το μπλοκ το οποίο έδωσε και τους καθοριστικούς πόντους στο 4ο και στο 5ο σετ όπου κρίθηκε και ο αγώνας.
Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχασε ευκαιρία να πάρει ακόμα και τη νίκη με 3-1 σετ όταν προηγήθηκε με 2-1 σετ και 17-13 αλλά οι παίκτες του πίστεψαν πως ο αγώνας τελείωσε. Έγιναν λάθη στην ανάπτυξη και στην επίθεση που τα εκμεταλεύτηκε ο Παναθηναϊκός και με δύο σερί με 4-0 και 3-0 προηγήθηκε 21-18.
Μεγάλη μάχη έγινε και στο τάι μπρέικ με τον Παναθηναϊκό να ξεφεύγει με 12-7 αλλά τα σερβίς του Γκιλέν και του Ίλιτς έφεραν την ισοφάριση 13-13. Ο Παναθηναϊκός είχε όλα τα ματς μπολ και στο 19-18 ο Κανέλλος σταμάτησε σε ατομικό μπλοκ τον Τουράνιανιν και οι πράσινοι πήραν τη νίκη εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών. Στον Α΄ γύρο ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει 3-2 σετ και 18-16 στο 5ο σετ.
Παναθηναϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2
Τα σετ: 23-25, 25-23, 25-27, 25-20, 20-18 σε 132΄
*Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν από 2 άσσους, 61 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 41 λάθη αντιπάλων και του Εθνικού προήλθαν από 6 άσσους, 70 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 30 λάθη αντιπάλων
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Γκιμαράες 28 (24/37 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ, 54% υπ - 44% άριστες), Φερρέιρα 19 (16/34 επ, 3 μπλοκ), Κανέλλος 16 (9/10 επ, 7 μπλοκ), Μαρούλης, Πανταλέων 4 (4/7 επ), Παπαδόπουλος 1 (1/2 επ, 50% υπ - 33% άριστες) / Πολυχρονιάδης (λ, 55% υπ - 30% άριστες), Ρεζκ, Ρούσσης, Παπαδόπουλος 1 (1/2 επ, 50% υπ - 33% άριστες), Μπέλος 1 (1/3 επ), Σούρδι 6 (6/18 επ, 55% υπ - 45% άριστες).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μουστακίδης): Φόγιερ 10 (10/18 επ, 50% υπ - 24% άριστες), Τουράνιανιν 12 (11/15 επ, 1 άσσος), Κασαμπαλής 6 (4/5 επ, 2 μπλοκ), Κιόσης 10 (7/15 επ, 3 μπλοκ), Γκιλέν 32 (26/50 επ, 4 άσσοι, 2 μπλοκ), Μιγιαήλοβιτς 13 (12/34 επ, 1 άσσος, 70% υπ - 40% άριστες) / Δαρίδης (λ, 72% υπ - 45% άριστες), Δαλακούρας Κ., Ίλιτς, Βλαχόπουλος.

Έμεινε η Παναχαϊκή, υποβιβάστηκε η Λαμία

Η Παναχαϊκή συνέχισε το νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα» και με το εντυπωσιακό 3-0 επί του Γ.Σ.Λαμία σημείωσε την 9η νίκη της εξασφαλίζοντας την παραμονή της στην κατηγορία.
Αντίθετα, ο Γ.Σ.Λαμία έχασε κάθε ελπίδα για παραμονή αλλά και για να αγωνιστεί στα πλέι άουτ και μετά τον τελευταίο αγώνα με τον Παμβοχαϊκό την 22η αγωνιστική θα υποβιβαστεί μετά από 11 χρόνια στην επαγγελματική κατηγορία.
Την τελευταία αγωνιστική η Παναχαϊκή θα παίξει με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, ενώ η Λαμία θα υποδεχτεί τον Παμβοχαϊκό στο αποχαιρετιστήριο στην Volley League.
Παναχαϊκή - Λαμία 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-19, 26-24 σε 97΄
*Οι πόντοι της Παναχαϊκής προήλθαν από 12 άσσους, 28 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 29 λάθη αντιπάλων και της Λαμίας προήλθαν από 6 άσσους, 23 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Λυκούδης): Λιβαθηνός 2π. (2 άσσοι), Τόρρες 9 (5/5 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Ρουμελιώτης Ν. 10 (7/12 επ, 3 άσσοι), Βασιλάκος 2 (1/7 επ, 1 άσσος, 40% υπ - 30% άριστες), Σαρικεΐσογλου 9 (7/14 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 81% υπ - 33% άριστες), Βλαχοστάθης 6 (4/7 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ) / Ρουμελιώτης Μ. (λ. - 50% υπ - 0% άριστες), Ιτάλο (λ. - 60% υπ - 20% άριστες), Ντονάς 3 (2/3 επ, 1 άσσος), Χριστιάς 1 (άσσος), Μαυραγάνης, Κωστόπουλος 2 (2/3 επ)
Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ (Ντραγκίεφ): Χέντσι 5π. (1/3 επ, 4 άσσοι), Αγγελόπουλος 8 (6/8 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Αραούγιο 6 (5/13 επ, 1 άσσος, 56% υπ - 20% άριστες), Καπίρης 10 (9/15 επ, 1 μπλοκ, 50% υπ - 7% άριστες), Χάκγουορθ 1 (1/6 επ), Μαδούρας 4 (1/3 επ, 3 μπλοκ) / Τσιράκης (λ, 45% υπ - 9% άριστες), Καρβούνης, Δημητριάδης 2 (2 μπλοκ)

Διπλό ανάσα για τον Άρη

Πολύτιμο δίποντο ύστερα από δύο ανατροπές στα σετ αλλά και στο σκορ του 5ο σετ πήρε ο Άρης επί του Παμβοχαϊκού στο Βραχάτι. Οι κιτρινόμαυροι νίκησαν με 3-2 σετ και μείωσαν στους 5 τη διαφορά τους από την Ορεστιάδα και στους 6 από τον Ηρακλή κι ελπίζουν πως με νίκη επί του Παναθηναϊκού στο φινάλε της κανονικής περιόδου θα μπορέσουν να ανανεώσουν τις ελπίδες τους για παραμονή στη διαδικασία των πλέι άουτ.
Ο Παμβοχαϊκός με τον βαθμό που πήρε διατηρήθηκε στην 6η θέση έχοντας πλεονέκτημα στην ισοβαθμία με τον Εθνικό. Ο Άρης προηγήθηκε 1-0 σετ, βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ αλλά πήρε τη νίκη. Είναι εντυπωσιακό πως στο 4ο σετ ο Παμβοχαϊκός προηγήθηκε 21-18 αλλά ο Άρης με τα φλοτ σερβίς του Παπαϊκώβου χάλασε την υποδοχή των γηπεδούχων και έκανε ανατροπή για το 25-22.
Ίδιο σκηνικό και στο 5ο σετ όπου ο Παμβοχαϊκός προηγήθηκε 12-8 αλλά ο Άρης με τα σερβίς του Χαριτωνίδη έκανε την ανατροπή και ισοφάρισε 14-14. Στο 15-15 οι παίκτες του Παμβοχαϊκού έκαναν δύο άουτ επιθέσεις και ο Άρης πήρε την πολύτιμη νίκη με 17-15 που τον κρατάει ζωντανό στην κατηγορία.
Ο Άρης με τρίποντο επί του Παναθηναϊκού την τελευταία αγωνιστική θα «πιάσει» για τα πλέι άουτ την 9η ομάδα που θα είναι είτε η Ορεστιάδα (παίζει τελευταία αγωνιστική με τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη), είτε τον Ηρακλή που θα δοκιμαστεί στη Σύρο με τον Φοίνικα.
Παμβοχαϊκός - 'Αρης 2-3
Τα σετ:  25-27, 25-21, 25-17, 22-25, 15-17 σε 128΄
*Οι πόντοι του Παμβοχαϊκού προήλθαν από 8 άσσους, 60 επιθέσεις, 10 μπλοκ και 35 λάθη αντιπάλων και του Άρη προήλθαν από 10 άσσους, 64 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 38 λάθη αντιπάλων
ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 3 (1/1 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Γκρόενβελντ 7 (4/15 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 44% υπ - 26% άριστες), Βαν Ντορν 15 (12/20 επ, 3 μπλοκ), Ροντρίγκο 22 (19/34 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 47% υπ - 33% άριστες), Πελεκούδας 10 (7/11 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κάιο 21 (17/30 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ) / Εφραιμίδης (λ, 53% υπ - 25% άριστες), Γεωργίου, Ωρολογάς, Παναγιωταράς.
ΑΡΗΣ (Μέλκας): Κυριακίδης 7 (7/19 επ, 52% υπ - 38% άριστες), Γκιρτζίκης 17 (13/18 επ, 4 μπλοκ), Χαριτωνίδης 5 (3/7 επ, 2 άσσοι), Μούχλιας 9 (9/23 επ, 59% υπ - 41% άριστες), Μακρυγιάννης 6 (6/9 επ), Τζελάτι 26 (23/45 επ, 3 άσσοι) / Μπαμπαλιούτας (λ, 47% υπ - 29% άριστες), Κουτσονίκας (67% υπ - 33% άριστες), Παπαΐακώβου 8 (3/3 επ, 5 άσσοι), Πρώιος, Ντινόπουλος.