Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 3-2 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Νικηφόρα πρεμιέρα για το τμήμα των παμπαίδων μας, ύστερα από ένα συγκλονιστικό αγώνα για την εξέλιξη του, στον εντός έδρας αγώνα επί του ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ με 3-2 (28-26, 25-15, 21-25, 24-26, 15-13) σε 2 ώρες και 8΄.
ΠΑΝΩ: Γιώργος ΚΑΓΙΑΛΗΣ (προπονητής) Μιχάλης ΑΜΟΡΙΑΝΟΣ, Γιάννης ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,  Χρήστος ΤΣΟΥΛΦΑΣ, Μιχάλης ΚΑΓΙΑΛΗΣ, Στέλιος ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ, Παύλος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, Λευτέρης ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ (έφορος) ΚΑΤΩ: Κώστας ΤΕΝΤΗΣ, Απόστολος ΜΑΡΟΥΣΗΣ, Νίκος ΣΑΒΒΙΔΗΣ, Δημητράκη ΚΙΑΡΙ, Γιώργος ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, Θοδωρής ΠΕΡΙΜΕΝΗΣ, Σεραφείμ ΑΝΕΣΤΗΣ, Μερκούρης ΒΕΖΥΡΗΣ.
Αυτή η εντελώς καινούργια ομάδα μας, στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο και έδειξε από τον πρώτο της αγώνα, ότι θα έχει καλό μέλλον σε βάθος χρόνου.
Στο 1ο σετ, αν και προηγηθήκαμε με 15-10, 22-18, 23-21, ο Έσπερος ισοφάρισε σε 24-24, για να προηγηθούμε με 1-0, δείχνοντας ψυχραιμία στα κατάλληλα σημεία.
Στο 2ο σετ, είχαμε πιο εύκολο έργο, παίρνοντας μεγάλες διαφορές από την αρχή.
Στο 3ο σετ όμως, η κατάσταση άλλαξε, με τον Έσπερο να μπαίνει πιο συγκεντρωμένα στον αγώνα και έχοντας σε όλο το σετ, διαφορά 2-4 πόντων, κατάφερε να μειώσει το σκορ.
Στο 4ο σετ, η ομάδα μας είχε καλές διαφορές από την αρχή, φτάνοντας να προηγηθεί με 23-19. Όμως στο σημείο εκείνο, με σωρεία λαθών δώσαμε την ευκαιρία στον Έσπερο, να ισοφαρίσει 23-23 και στη συνέχεια να ισοφαρίσει και τα σετς σε 2-2.
Στο 5ο σετ και πάλι πήραμε διαφορές προηγούμενοι με 6-3, 7-4, 8-5, με τον Έσπερο να ισοφαρίζει σε 9-9 και να πηγαίνει πόντο - πόντο το σετ μέχρι το τέλος, για να πάρουμε τη νίκη, όντας πιο προσεκτικοί.
Άριστη η διαιτησία του κ. Τριανταφυλλόπουλου και της κας. Τούντα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Κογκαλίδης, Καγιαλής, Αντωνόπουλος, Αμοριανός, Τσουλφάς, Χαρακλάνης / Θεοδωρόπουλος, Μαρούσης, Χατζηδημητρίου, Βεζύρης.
ΕΣΠΕΡΟΣ: (Δρακόπουλος) Γούσης, Σαλβετάς, Κυπριώτης, Κωστής, Λαζαρίδης, Καούνης / Μουρσάς, Σγουρός, Φλυτζάνης, Τσιαντζής, Μαρκόπουλος.

Στον άλλο αγώνα του όμιλου μας: ΕΥΡΥΑΛΗ - ΑΚΑΔΗΜΟΣ 3-1

1. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ (03-01) 02
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-02) 02