Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-12, 22-25, 25-09, 25-16), συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πιάσει καλά επίπεδα απόδοσης και ηττήθηκε φυσιολογικά. Αυτή η ήττα, όμως δε μας βγάζει εκτός του στόχου της πρόκρισης, η οποία θα κριθεί σε μεγάλο ποσοστό στην επόμενη αγωνιστική με το Περιστέρι.
Στο 1ο σετ, η Αργυρούπολη, πήρε από την αρχή μεγάλες διαφορές και εύκολα προηγήθηκε με 1-0.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας μπήκε πολύ καλύτερα και προηγήθηκε με 0-6, 15-20, για να πλησιάσει η Αργυρούπολη με 22-23, όμως η Δραπετσώνα ψύχραιμα, ισοφάρισε σε 1-1.
Και ενώ όλα προμήνυαν σε μάχη για το 3ο σετ, η Δραπετσώνα μπήκε σε άσχημη κατάσταση,δίνοντας την ευκαιρία στην Αργυρούπολη πολύ εύκολα να προηγηθεί με 2-1.
Στο 4ο σετ, η Αργυρούπολη μετά το 19-16, με σερί 6-0, έγραψε το τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τσινού και Κατσιαρά.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Ιωάννου) Γαλάνη, Σουριλά, Ασλανίδη, Κοντού, Καλατζή, Μπάλκιζα, Πενθερουδάκη (λ), Ραμαντζά (λ), Ρεμουνίδου, Τσιρίκου, Πελέκη, Μουργελά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μπίλλια) Όκκα, Λυμπεροπούλου Ευαγγ., Νόου, Κανελλοπούλου, Νουρλιάδη, Χίου, Λυμπεροπούλου Ειρ. (λ), Χάλαρη, Μοίρα.