Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-2 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Τζέννη ΖΑΠΠΑ
Ακόμα μία νίκη για το τμήμα των νεανίδων μας, στον εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 3-2 (25-21, 26-28, 27-29, 25-10, 15-09) μετά από αγώνα που διήρκησε 2 ώρες και 18΄.
Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από τις μεγάλες ανατροπές που σημειώθηκαν στα επιμέρους σκορ των σετς.
Συγκεκριμένα, στο 1ο σετ η Δραπετσώνα προηγήθηκε με 17-11, 20-13, 23-16, αλλά προς το τέλος του σετ, ο Μίλωνας με αντεπίθεση πρόλαβε να μειώσει μέχρι το τελικό 25-21.
Στο 2ο σετ, ο Μίλωνας ήταν αυτός που πήρε μεγάλες διαφορές, μέχρι το 8-18 και 14-23 και η Δραπετσώνα με τη σειρά της να κάνει την αντεπίθεση ώστε να φτάσει στην ισοφάριση με 24-24, αλλά μέχρι εκεί.
Στο 3ο σετ και πάλι η Δραπετσώνα ξέφυγε στην αρχή με 8-2, 14-6, αλλά και πάλι σημειώθηκαν ανατροπές στο σκορ, με το Μίλωνα να ισοφαρίζει στο 20-20 και τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο - πόντο μέχρι να προηγηθεί ο πιο ψύχραιμος Μίλωνας με 1-2 στα σετς.
Στο 4ο σετ, όμως η Δραπετσώνα δεν ήθελε να υποστεί την ήττα και από την αρχή, πήρε μεγάλες διαφορές για να ισοφαρίσει εύκολα σε 2-2.
Το 5ο σετ, ξεκίνησε με το Μίλωνα να προηγείται με 0-5. Πολύ γρήγορα, όμως η Δραπετσώνα παίζοντας πολύ καλό και σωστό βόλει, ανέτρεψε το σκορ και με σερί 15-4, κατέκτησε τη νίκη,  η οποία μας επιτρέπει να βλέπουμε τα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας στον τελικό βαθμολογικό πίνακα.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Στ. και Γ. Τσάκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μπουρέλι, Φούσκα, Ιωάννου, Πολυμεροπούλου, Λιόλιου, Ζάππα, Παπαδόγγονα (λ), Γρηγοράτου (λ), Στοίτσεβα, Βεντούρη.
ΜΙΛΩΝΑΣ: (Αποστόλου) Φωτοπούλου, Μπραουδάκη, Φερμελή, Δασκαλάκη, Χριστοπούλου, Αποστόλου, Δελαλή (λ), Ζαγγογιάννη, Γιακομόγλου.