Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΤΕΜΗ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Ένα πολύ σημαντικό βήμα για την πρόκριση του στη β΄φάση πραγματοποίησε το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας, μετά την εντός έδρας νίκη επί του ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ με 3-0 (25-20, 25-20, 25-10).
Σοφία ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗ
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει και κατάφερε και επιβλήθηκε επί της ιδιαίτερα ανταγωνιστικής ομάδας της Άρτεμης.
Στο 1ο σετ, οι μεταπτώσεις στο σκορ μετά το 15-12 που έγινε 15-17, κράτησαν μέχρι εκεί, για να έρθει η Δραπετσώνα με σωστό βόλει και  σερί 10-3, να προηγηθεί με 1-0.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα από την αρχή του, διατηρούσε ένα προβάδισμα γύρω στους 5 πόντους και με αυτή τη διαφορά, έκλεισε το σετ για το 2-0.
Στο 3ο σετ, δε συναντήσαμε κανένα πρόβλημα και με εύκολο τρόπο, κλείσαμε το φύλλο αγώνα.
Άριστη η διαιτησία της κας. Λιάκου και του κ. Λιόνδα στον 1ο του αγώνα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Αντωνοπούλου, Χαχάμη, Δριβάκου, Μπουλούμπαση, Γιουνούς, Βλαντίδου / Ταμπάκου, Σωτηρίου, Καστρίτση.
ΑΡΤΕΜΗ: (Ζουπάνος) Τσιμπάκη, Καραμπετιάν, Πετροπούλου, Σαραντέα, Αθανασίου, Τσιρτσίκου, Τσεβδού (λ), Αλεξοπούλου, Χαρισιάδη, Φραντζεσκάκη, Βουσβούνη, Κυριακίδη.