Κυριακή 14 Ιουνίου 2015

ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΙΟ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ - ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΤΕ ΣΤΟΥς 1ους ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

By
41397_12-MD-SD
Στον πίνακα των μεταλλίων των ευρωπαϊκών αγώνων που διεξάγονται στο Μπακού μπήκε η Ελλάδα.
Ο Μιχάλης Γιώργος Τζάνος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο καράτε, στην κατηγορία των -84 κιλών. Ο Έλληνας πρωταθλητής αντιμετώπισε στον τελικό τον Αζέρο Αϊχάν Μαμάγιεφ από τον οποίο τελικά ηττήθηκε. Μέχρι να φτασει στον τελικό, ο Τζάνος αντιμετώπισε στον προκριματικό γύρο, τον Μαμάγιεφ 0-0, νίκησε το Γάλλο Γκριγιόν 5-4 και τον Ουκρανό Χορούνα 8-0. Στον ημιτελικό, ο Έλληνας πρωταθλητής, νίκησε τον Τούρκο Ογκούρ Ακτάς 2-1.