Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014

Η 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα στην Ορεστιάδα και είναι μόνος στην κορυφή της Volley League, αλλά με ματς περισσότερο από τον Ολυμπιακό. Στην 4η θέση ο Φοίνικας Σύρου.

Πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα είναι πλέον ο ΠΑΟΚ, μετά το ξεκούραστο 3-0 μέσα στην Ορεστιάδα. Ο "δικέφαλος" δεν είχε πρόβλημα σε κανένα από τα τρία σετ της αναμέτρησης και βρίσκεται στο +2 από τον Ολυμπιακό, που όμως έχει ένα ματς λιγότερο, αυτό της Δευτέρας με τον Παναθηναϊκό.
Μόνο στο πρώτο σετ δυσκολεύτηκε ο Φοίνικας Σύρου απέναντι στον Άρη, για να πάρει τελικά τη νίκη με 3-0 και να σκαρφαλώσει στην 4η θέση της βαθμολογίας. Μία ακόμα ήττα για τη Λαμία, με τον Παμβοχαϊκό να νικά με 3-0 στο "Χαλκιοπούλειο" και να παίρνει σημαντική βαθμολογική ανάσα.