Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Ιωάννα ΙΩΑΝΝΟΥ
Με εκτός έδρας ήττα από το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-0 (25-16, 26-24, 25-21) ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τη β΄ φάση το τμήμα των νεανίδων μας.
Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στον αγώνα και το 1ο σετ, το κατέκτησε εύκολα ο Πανιώνιος, ο οποίος από την αρχή πήρε μεγάλες διαφορές.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα ανέβασε την απόδοση της, ο Πανιώνιος διατηρούσε κάποια διαφορά με 15-12, 22-18, η Δραπετσώνα με σερί 0-5 προηγήθηκε με 22-23, για να έρθουν δύο διαιτητικά λάθη σε βάρος μας, για να κάνει ο Πανιώνιος το 2-0.
Στο 3ο σετ, ο Πανιώνιος και πάλι πήρε διαφορά με 8-4, 17-11, για να έρθει και πάλι η Δραπετσώνα να ξεκινήσει την αντεπίθεση της, αλλά μέχρι το 23-20 και να πανηγυρίσει ο Πανιώνιος τη νίκη του με 3-0.
Πολύ καλή κατά τα άλλα η διαιτησία του κ. Βελώνη και της κας. Πετρόχειλου.
ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Μιχαηλίδου) Σαρακατσάνη, Καπάτου, Δελατόλα, Πατσουράκου, Μαγγίνα Α., Μαγγίνα Π., Λεζινό (λ), Παγώνη (λ), Φλιάκου, Συρογιαννοπούλου, Κώτση, Πανάγου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Φούσκα, Χίου, Δούφα, Χόρτη, Πόποβα, Μπουρέλι, Παπαδόγγονα (λ), Λιόλιου, Ιωάννου.