Παρασκευή 8 Αυγούστου 2014

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΒΑΝΤΟΥΖ ΟΙ ΚΟΤΣΙΛΙΑΝΟΣ / ΖΟΥΠΑΝΗΣ

Ηττήθηκαν και περιμένουν αντίπαλο οι Κότσι, Ζούπα

Δεν έκαναν παιχνίδι ανάλογο του πρώτου οι Κοτσιλιάνος /  Ζουπάνης, οι οποίοι ηττήθηκαν στο δεύτερο παιχνίδι τους στο τουρνουά Satellite της CEV που διεξάγεται στο Βαντούζ του Λιχτενστάιν.
Η Εθνική ομάδα ηττήθηκε με 2-0 (21-19, 21-16) από τους Αυστριακούς Βίντερ και Πετούτσχινγκ.
Αυτό που φάνηκε να επηρέασε τη συνέχεια ήταν η απώλεια του πρώτου σετ, όταν οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο, πόντο, αλλά στο 19-18 μια άουτ επίθεση του Κοτσιλιάνου έδωσε αέρα δύο πόντων στους Αυστριακούς που πήραν το σετ και ξεκίνησαν εντυπωσιακά το β’ σετ (4-0, 7-2) και πήραν τη νίκη.

Αργά το βράδυ η Ελληνική ομάδα θα μάθει τον αντίπαλο της στον επόμενο γύρο καθώς αύριο θα αντιμετωπίσει στις 14:00 ώρα Ελλάδος τον νικητή του αγώνα Ντρέσλερ / Κούνερτ (Αυστρία) – Φουξ / Κασμάρεκ (Γερμανία).