Δευτέρα 4 Αυγούστου 2014

Η 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

Δύο στα δύο για τον Μίλωνα
Τη δεύτερη του νίκη πέτυχε ο Μίλωνας στο φάιναλ-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων. Ο ΑΟΝΣ νίκησε με 3-1 τον Επίκουρο Πολίχνης, που γνώρισε την δεύτερη του ήττα με το ίδιο σκορ.

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με 2-0 και 20-17 στο γ’ σετ αλλά ο Επίκουρος κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να δώσει νέο ενδιαφέρον στον αγώνα, ωστόσο στο 14-11 του δ’ σετ δέχθηκε σερί 6-0 για να γίνει το σκορ 20-11 κι εκεί ουσιαστικά τελείωσαν όλα.

Τα σετ: 3-1 (25-20, 25-15, 23-25, 25-14)
ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος): Παπασταματάτος, Θεοδωρίδης, Ανδρεόπουλος, Σπυριούνης, Παπαδόπουλος, Κοτοματάς, Παπαδημητρίου –λ / Καρατζάς, Χατζάτογλου, Φιλίππου
ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ (Γαϊδατζής): Πετρίδης, Ριζόγλου, Κολτσιάκης, Σταυρίδης, Ιωαννίδης, Χρηστάκος, Τζιαβάρας -λ / Μωυσίδης, Σταυρίδης,
Δεύτερο συνεχόμενο τάι μπρέικ για τον Ηρακλή στο Final 4 του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων, με τους κυανόλευκους όμως αυτή τη φορά να επικρατούν με 3-2 του Κολλεγίου Αθηνών και να παραμένουν ζωντανοί στη μάχη της διεκδίκησης του τίτλου.
 Το Κολλέγιο γνώρισε την πρώτη του ήττα, αλλά εξακολουθούσε να είχε κι αυτό ελπίδες.

Τα σετ: 25-14, 22-25, 25-22, 22-25, 15-11
Ηρακλής (Πάτρας): Κουκουμάκας, Τσατσούλας, Τζιουμάκας, Φωτιάδης, Γραμμενούδης, Σταυρακάκης, Μπουράκης –λ / Στεφανίδης, Καπετανίδης,
Κολλέγιο (Μαρκάκης): Αρμόνης Αντ., Παπαδήμας, Γαζής, Αρμόνης Π., Μωυσής, Κουτσομύτης, Χαλκούσης –λ / Θεοχαρόπουλος, Παπαναστασίου, Σταμπούλογλου, Λειβαδάς.