Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2013

ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με ήττα συνέχισε το πρωτάθλημα της Α2 το αντρικό μας τμήμα, από τον Οδυσσέα με 3-1 (25-18, 18-25, 25-20, 25-22).
Δημήτρης ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Η ομάδα μας έπαιξε καλύτερο παιχνίδι από τις προηγούμενες εμφανίσεις της, αλλά και πάλι κάτι μας έλειπε ώστε να κερδίσουμε κάτι από τον αγώνα αυτόν.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 13-13, αλλά από το σημείο αυτό και μετά ο Οδυσσέας ξέφυγε στο σκορ, κρατώντας τη διαφορά μέχρι το τέλος.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας με μεγάλο της όπλο το μπλοκ, από το οποίο πήρε πολλούς πόντους, δε δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει.
Από την αρχή του 3ου σετ, ο Οδυσσέας πήρε διαφορά, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος.
Στο 4ο σετ, η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να διεκδικήσει τη νίκη, πήρε διαφορά 3 πόντων, αλλά ο Οδυσσέας τη ροκάνισε, μας ξεπέρασε στο σκορ, μέχρι να πανηγυρίσει το τελικό 3-1.
Αυτή η ήττα, μας βάζει σε μεγάλες περιπέτειες, αφού πια είμαστε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Όμως, έχουμε εμπιστοσύνη στην αξία της ομάδας μας και πιστεύουμε ότι είναι θέμα χρόνου, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις, να διεκδικήσουμε στη συνέχεια του πρωταθλήματος καλύτερη θέση.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τσίτσικα και Μυλωνάκη.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Φάκας): Σασάτι, Δανιάς, Γεώργας, Παπαδόπουλος, Δεληπρίμης, Κωνσταντινίδης, Κοτσαμπάσης (λ), Ανδριτσάκης (λ), Κόντος, Σταθάκης.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Ρεζκ, Κογκαλίδης Κ.Γ., Μαργαρίτης, Εξαδάκτυλος, Τραπεζουντίδης, Χριστόπουλος, Βογιατζίδης (λ), Φύτρος, Κογκαλίδης Κ.Λ., Στρατηγός, Μπίνιος.

12. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (08-19) 04
 Όσον αφορά την υπόθεση της κορυφής, προβάδισμα έχουν πάρει τα Χανιά και ο Πανερυθραικός, ενώ έχουν χάσει λίγο έδαφος οι Αργυρούπολη, Οδυσσέας, Κύζικος, Ταταύλα και σημαντικό η Δραπετσώνα.