Τρίτη 30 Ιουλίου 2013

ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟ Αllou! Fun Park

Τέζα / Χρήστου
Τρίτη νίκη - σε ισάριθμα παιχνίδια - για τις Αρβανίτη / Καραγκούνη επί των Αγγελοπούλου / Κωνσταντίνου στην ελληνοκυπριακή μονομαχία και πρόκριση στον τελικό των τελικών του Πανελληνίου Σιρκουί Beach Volley 2013 στο Allou! Fun Park.
Η ελληνική εθνική ομάδα επικράτησε της κυπριακής με 2-0 (21-13, 21-14), όπως είχε συμβεί και στην πρεμιέρα των ομίλων, αλλά και πριν από δύο εβδομάδες στον Σχοινιά. Και στα δύο σετ οι Βίκυ / Πέννυ πήραν «κεφάλι» στο σκορ από την αρχή 7-1 στο πρώτο σετ, 7-3 στο δεύτερο και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στις Κύπριες.

Οι Αρετή Τέζα / Εύη Χρήστου θα διεκδικούσαν δύο τίτλους! Ο ένας είναι της πρωταθλήτριας Ελλάδας και ο άλλος η πρωτιά και το ειδικό χρηματικό έπαθλο στην ομαδική βαθμολογία.

Στον δρόμο για τον τελικό, οι Τέζα / Χρήστου απέκλεισαν τις Κοτέογλου / Μουντάκη με 2-0 (21-14, 21-16) καθώς οι Θεσσαλονικιές είχαν «αδειάσει» μετά την επική πρόκρισή τους επί των Κις / Μεθενίτη. Και στα δύο σετ οι τελικές νικήτριες είχαν το προβάδισμα και έφτασαν άνετα ως τη νίκη.

Οι Κοτέογλου / Μουντάκη θα έπαιζαν στον μικρό τελικό κόντρα στις Κύπριες, Αγγελοπούλου / Κωνσταντίνου.

15 Semi Final 28.07 13:00 Αρβανίτη Β. / Καραγκούνη Π. vs Αγγελοπούλου Μ. / Κωνσταντίνου Μ. 2-0 (21-13, 21-14)
16 Semi Final 28.07 13:45 Τέζα Α. / Χρήστου Ε. vs Κοτέογλου Μ. / Μουντάκη Ν. 2-0 (21-14, 21-16)