Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Πολύ καλή νίκη με ολική ανατροπή πέτυχε το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, σε εντός έδρας αγώνα επί του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΦΠ με 3-2 (14-25, 16-25, 26-24, 25-17, 16-14) σε  αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 8 λεπτά.
Στέλλα ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗ
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στην εξέλιξη του. Η ομάδα μας, δε ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ο Ολυμπιακός εκμεταλευόμενος τα πολλά λάθη μας, προηγήθηκε εύκολα με 2-0 στα σετς.
Η συνέχεια, όμως ήταν τελείως διαφορετική. Η ομάδα μας, ανέβασε την απόδοση της, πίεσε τον Ολυμπιακό, περιόρισε τα λάθη της και με μεγάλο πάθος και πίστη για τη νίκη, ισοφάρισε αρχικά σε 2-2, για να μπούμε στο 5ο σετ, όπου εκεί η ομάδα μας ήταν συνέχεια μπροστά και κατάφερε στον πόντο να επικρατήσει.
Συμπερασματικά, η ομάδα μας σ΄ αυτόν τον αγώνα, μας έδειξε τα στοιχεία που θέλουμε να βλέπουμε. Δηλαδή, πάθος για τη νίκη, ψυχραιμία, κυνήγι της μπάλας παντού, σωστές επιλογές, μη απογοήτευση από στιγμαία λάθη και πάνω απ΄ όλα το πνεύμα του νικητή.
Άριστη η διαιτησία του κ. Τριανταφυλλόπουλου. Η κα. Κυπαρίσση, περιορίστηκε στα καθήκοντα της γραμματείας.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Ραντοίκοβιτς) Ευστρατιάδη, Γερακαράκη, Μοίρα Β., Βλασταρίδου, Μπαλάση, Τσιριγώτη (αρχ. 6άδα), Αργυροπούλου, Πόποβα, Καράγιωργα, Νοδάρα.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ: (Ζωγραφάκης) Λανά, Τσαφάρα, Λύκου, Τσάκωνα, Ράπτη, Λάζου, Λιότσου (λ), Σαράντου.