Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΧΑΝΙΑ
Ο Ηλυσιακός δυσκολεύτηκε, αλλά πανηγύρισε επί του ΖΑΟΝ με 3-1 σετ και πλησίασε ξανά στον πόντο τον πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Α2 γυναικών, Πανναξιακό, που ωστόσο έχει ματς λιγότερο.
Στη μάχη της παραμονής, Νηρέας και Λαμία μοιράστηκαν τους βαθμούς, με τη νίκη των φιλοξενούμενων με 3-2 σετ. Η Λαμία έχει πλεονέκτημα στη μεταξύ τους ισοβαθμία, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται 3 βαθμούς πάνω από τον ουραγό Ακρίτα.

Ντέρμπι (με μόνη εξαίρεση το δεύτερο σετ) έγινε στο κλειστό των Χανίων, όπου ο τοπικός ΣΦΠ κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 επί του ΓΑΣ Μεσσαρά αφήνοντας τις φιλοξενούμενες στην τελευταία θέση του 2ου ομίλου. Παράλληλα, οι Χανιώτισσες με το «τρίποντο» αυτό ξέφυγαν ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.