Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΟΣΧΑΤΟ 3-1 ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Παρί ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΥ
Επιστροφή στις νίκες για το γυναικείο μας τμήμα την 11η αγωνιστική. Σε εντός έδρας αγώνα επιβληθήκαμε του ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ με 3-1 (25-12, 21-25, 25-22, 25-13).
Η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα με στόχο, να αφήσει πίσω της τις δύο κακές εμφανίσεις των προηγούμενων αγώνων που μας κόστισαν ισάριθμες ήττες και πραγματικά στο 1ο σετ, θυμηθήκαμε την καλή Δραπετσώνα. Προηγηθήκαμε 5-0, 12-3, 20-5, για να χαλαρώσουμε λίγο στο τέλος και να μειώσει το Μοσχάτο στο τελικό 25-12.
Και εκεί που νομίζαμε, ότι αφήσαμε πίσω τον κακό μας εαυτό, αυτός επανήλθε και μπήκαμε στο 2ο σετ, σα να επρόκειτο για μια τυπική διαδικασία. Το Μοσχάτο, ανεβάζοντας κατά πολύ την απόδοση του, ισοφάρισε σε 1-1 και οι μαύρες σκέψεις έκαναν την εμφάνιση τους.
Η κακή μας απόδοση, συνεχίστηκε και στο 3ο σετ, στο οποίο ενώ προηγηθήκαμε με 5-0, επιτρέψαμε στο Μοσχάτο να προηγηθεί με 17-14, για να κάνουμε την αντεπίθεση μας και να κάνουμε δύσκολα το 2-1 στα σετς.
Στο 4ο σετ, επανήλθαμε σε καλή απόδοση και δε δυσκολευτήκαμε να τελειώσουμε τον αγώνα.
Μετά απ΄ αυτή τη νίκη και την ήττα του Ίλιου, μειώσαμε τη διαφορά μας από την κορυφή στον 1 βαθμό, αλλά αν θέλουμε να διεκδικήσουμε σοβαρά το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Α2, θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σ΄ αυτό το στόχο, κρατώντας την απόδοση μας σε ψηλά επίπεδα σε όλους τους αγώνες.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μιχαήλογλου και της κας. Σπανού.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Σαραντίτης, Καλόβολος) Γκουντιμένκο, Μουρατίδη, Κοκκινάκη, Ορνιθοπούλου, Πατσιαβούδη, Βλάχου, Πέρρα (λ), Κατραμάδου, Καραγιαννίδου, Αργυρού, Δούκα, Ρασίμι.
ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: (Μαλτίδης) Χαλβατζή, Δελεντζή, Δημοπούλου, Διονάτου, Σουβατζηδάκη, Μπαλτάση, Ζαφείρη (λ), Ραπανάκη, Βασιλοπούλου, Φούρναρη, Καλαιτζή.