Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΧΑΝΙΑ
Με τη νίκη του ΣΦΠ Χανίων μέσα στη Μεσσαρά επί του ΓΑΣ ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών. Ο ΓΑΣ Μεσσαράς πάλεψε για να προηγηθεί και έφτασε μια «ανάσα», όμως ο ΣΦΠ Χανίων ήταν αυτός που πανηγύρισε το 0-1. Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο σετ με τις γηπεδούχες να ισοφαρίζουν σε 1-1. Το τρίτο και το τέταρτο σετ, όμως, εξελίχθηκε σε μονόλογο για την ομάδα των Χανίων που έγραψε εύκολα το 1-3. Στον 3ο όμιλο, η 9η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με την αναμέτρηση Άρης – Νέα Γενεά, όπου μετά από ένα εντυπωσιακό σε εξέλιξη ματς, οι φιλοξενούμενες επέστρεψαν από το 2-0 του Άρη και επικράτησαν στο τάι μπρέικ με 2-3.