Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2012

ΑΕΚ - ΛΕ ΚΑΝΕ 1-3 ΓΙΑ ΤΟ CHALLENGE CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δεύτερη ήττα για την ΑΕΚ από τη Λε Κανέ και αποκλεισμός για την Ένωση από τη συνέχεια του Challenge Cup γυναικών.

"Λύγισε" η ΑΕΚ απέναντι στη γαλλική ομάδα, αφού μετά το 2ο σετ δεν άντεξε να διεκδικήσει τη νίκη, που θα της επέτρεπε μέσω του "χρυσού" σετ να πάρει την πρόκριση στις "16" του Challenge Cup.
Μετά το 2-3 της Γαλλίας, η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου χρειαζόταν τη νίκη, αλλά έχασε το πρώτο σετ στις λεπτομέρειες.
Ισορρόπησε την κατάσταση στο 2ο σετ, αλλά εν συνεχεία έχασε τα δύο σετ που ακολούθησαν, με συνέπεια να αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης με δύο ήττες.
Τα σετ: 23-25, 25-21, 17-25, 17-25