Σάββατο 19 Μαΐου 2012

ΤΣΕΧΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ 3-2 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (CONTINENTAL CUP)

Βίκυ ΑΡΒΑΝΙΤΗ
Του Φάνη Φώτου
Άτυχα στάθηκαν τα ελληνικά δίδυμα, καθώς ο τελικός οδηγήθηκε στο "χρυσό" σετ και ηττήθηκαν με 3-2  συνολικές νίκες από της Τσέχες, στο πλαίσιο του προ-ολυμπιακού τουρνουά της Λουκέρνης.

Οι Τσιαρτσιάνη Αρβανίτη ξεκίνησαν με νίκη κόντρα στις Κλαπάλοβα / Χατζέκοβα, ωστόσο, οι Κολόκοβα / Σλούκοβα ισοφάρισαν, νικώντας τις Ρουμπάνη / Παπαγεωργίου.

Βίκυ και Μαρία έδωσαν και πάλι το προβάδισμα στην Ελλάδα μετά τη νίκη τους με 2-0 επί των Κολόκοβα / Σλούκοβα, ωστόσο, οι Παπαγεωργίου / Ρουμπάνη δεν τα κατάφεραν απέναντι στις Κλαπάλοβα / Χατζέκοβα.

Στο "χρυσό" σετ οι Τσιαρτσιάνη / Αρβανίτη ηττήθηκαν με 15-8 από τις Σλούκοβα / Κλαπάλοβα.

Υπενθυμίζουμε παρά την αποψινή ήττα, μόνο και μόνο η πρόκριση στον τελικό σημαίνει ότι η ελληνική τετράδα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα βρίσκεται  στην τελική φάση του προ-Ολυμπιακού τουρνουά (21-24/6), όπου θα κριθούν και τα τελευταία εισιτήρια για το Λονδίνο.