Τρίτη 24 Απριλίου 2012

VOLLEYNEWS.GR: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2

Πρωταθλήτρια η Δραπετσώνα και άνοδος στην Α2 (VIDEO)
Του: Μάκη Πρίντεζη
Η Δραπετσώνα νίκησε με 3-1 τον Κύζικο Περάματος και πήρε πανηγυρική άνοδο για την Α2 ανδρών σε έναν αγώνα φιέστα όπου έγινε και η απονομή του πρωταθλήματος. Το volleynews.gr ήταν στο Κερατσίνι. Δείτε video και συνεντεύξεις...ΕΔΩ
 Η ομάδα της Δραπετσώνας πήρε εύκολα το 1ο σετ 25-11 παίρνοντας προβάδισμα στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στις αρχές του δευτέρου όταν και προηγήθηκαν 8-6. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν πήραν τα ηνία του αγώνα για να φτάσουν εύκολα στο 25-21 και την ισοφάριση.

Το 3ο σετ ήταν παράσταση για έναν, με τη Δραπετσώνα να παίρνει το σετ 25-10 σε 17 λεπτά παιχνιδιού.

Το 4ο σετ η ομάδα του Πέραμος είχε την ευκαιρία να το πάρει και να φτάσει στην ισοφάριση καθώς προηγήθηκε 17-16. Οι γηπεδούχοι πίεσαν από το σερβίς για να πάρουν το σετ 25-21 και τη νίκη.

Διαιτητές: Μενεσλής-Μηλιώρης, Μωραγιάννης Περ.

Τα σετ: 3-1 (25-11, 21-25, 25-10, 25-21)

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: Νικολαϊδης, Αγγέλου, Στρατηγός, Βαλιανός, Νασκιντασβίλι, Πάλι, Μαρμαρινός, Τσικάτος, Μπούλγαρου, Γρηγορίου, Κογκαλίδης, Βογιατζίδης(λ).

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ: Βαρδής, Λιώτας Θ, Λιώτας Κ, Δημοβασίλης, Χονδρός, Παππάς, Χατζηπέτρου, Σόφρας, Μπαρμούνης, Μακρής (λ).