Τρίτη 24 Απριλίου 2012

SPORTSHERO.GR: ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ

Η Δραπετσώνα νίκησε με 3-1 την Νέα Πέραμο και πήρε πανηγυρική άνοδο για την Α2 ανδρών σε έναν αγώνα φιέστα όπου έγινε και η απονομή του πρωταθλήματος.
Η ομάδα της Δραπετσώνας πήρε εύκολα το 1ο σετ 25-11 δείχνοντας τις μεγάλες τις δυνατότητες, καθώς ήταν κυρίαρχη σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στις αρχές του δευτέρου όταν και προηγήθηκαν 8-6, αλλά κυριεύτηκαν λίγο μετά από άγχος, έκαναν πολλά λάθη και σε συνδυασμό με την βελτιωμένη εικόνα που παρουσίασαν οι αντίπαλοι τους το έχασαν με 25-21
Το 3ο σετ ήταν και πάλι παράσταση για έναν, με τη Δραπετσώνα να το κατακτά με 25-10 σε 17 λεπτά παιχνιδιού.
Στο 4ο σετ φτάσαμε κοντά στο να δούμε ντέρμπι, αλλά η ομάδα της Νέας Περάμου αν και έδειχνε ικανή να το πάρει και να ισοφαρίσει καθώς προηγήθηκε 17-16 πιέστηκε πολύ από το σερβίς των γηπεδούχων που τελικά κατάφεραν να πάρουν το σετ με 25-21 και μαζί με αυτό την νίκη-άνοδο, την οποία και πανηγύρισαν έξαλλα.
Το sportshero.gr, μετέδωσε το παιχνίδι σε live streaming και σας το παρουσιάζει ολόκληρο στο βίντεο που ακολουθεί.ΕΔΩ