Τρίτη 3 Απριλίου 2012

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 3-0 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΑΝΤΡΩΝ

Όλο και πιο κοντά στο πρωτάθλημα και την άνοδο στην Α2, βρίσκεται το αντρικό μας τμήμα, μετά και τη νίκη μας - 17η στους 17 αγώνες - εντός έδρας επί της Αρμενικής με 3-0 (25-15, 25-20, 25-12).
Η ομάδα μας για έναν ακόμα αγώνα, απέδωσε καλό βόλει και δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη,  διατηρώντας παράλληλα και τη διαφορά των 8 βαθμών από τη 2η θέση.
Τώρα πια, απέμειναν 3 αγώνες τους οποίους οφείλουμε να τους δούμε με την ίδια σοβαρότητα και ανήμερα του Αγίου Γεωργίου, να πανηγυρίσουμε το πρωτάθλημα και την άνοδο μας στην Α2. Οφείλουμε, όχι μόνο να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, αλλά και να τερματίσουμε αήττητοι και να μη χάσουμε σετ, όπως έχουμε κάνει μέχρι τώρα στο Β΄ γύρο.
Ο χθεσινός αγώνας, ήταν και ο τελευταίος για τη φετινή περίοδο του πασαδόρου μας Βαγγέλη ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ο οποίος αναχωρεί για επαγγελματικούς λόγους για την Ίο. Από την πλευρά μας, του απευθύνουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ, για την πολύτιμη βοήθεια που μας πρόσφερε, όλη τη φετινή περίοδο και του δίνουμε ραντεβού του χρόνου στα γήπεδα της Α2.
Χαρακτηριστικό του αγώνα, ότι βρέθηκαν για μια ακόμα φορά αντίπαλοι οι δίδυμοι γιοι του έφορου της ομάδας μας Θανάση ΤΣΙΚΑΤΟΥ, Δημήτρης στη Δραπετσώνα και Νίκος στην Αρμενική.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Παπαχατζή.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζημιχάλης) Γρηγορίου, Βαλιάνος, Τσικάτος, Νασκιντασβίλι, Κογκαλίδης, Μαρμαρινός, Βογιατζίδης (λ), Αγγέλου, Ευαγγέλου, Πάλι, Μπουλγάρου, Νικολαίδης.
ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ: (Ρουμιάν) Καυρίδης, Χριστοφορίδης, Καλλίνικος, Τσαλικιάν Ατ., Τσαλικιάν Μ., Τσικάτος, Νταριάν (λ), Τσεμενιάν, Αβακιάν, Πετροσιάν.