Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2012

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ - ΛΑΜΙΑ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Η Λαμία πέτυχε σπουδαία νίκη με 3-2 στη Σύρο επί του Φοίνικα και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική, η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου πήρε δύο πολύτιμους βαθμούς στη Σύρο, επικρατώντας του γηπεδούχου Φοίνικα στο τάι-μπρέικ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα δύο πρώτα σετ, αλλά οι νησιώτες ισοφάρισαν αμέσως, κατακτώντας πολύ εύκολα τα δύο σετ που ακολούθησαν
Ωστόσο, το 5ο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τη Λαμία να είναι αυτή που χαμογέλασε στο τέλος, στερώντας από το Φοίνικα τη δυνατότητα να ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25-27, 21-25, 25-17, 25-17, 13-15