Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2012

ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ - ΠΑΤΡΑ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Στο παιχνίδι που ο ολοκλήρωσε την 14η αγωνιστική της Volleyleague ο Παμβοχαϊκός επικράτησε 3-1 της ΕΑ Πατρών και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Ο Παμβοχαϊκός νίκησε εύκολα στο κλειστό της Βόχας την ΕΑ Πατρών με 3-1 και πέρασε στη δεύτερη θέση (με ματς περισσότερο) εκμεταλλευόμενος την ήττα του Ολυμπιακό το Σάββατο από τον ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην προτελευταία θέση αφού κόντραραν τους γηπεδούχους μόνο στο πρώτο σετ όπου κατάφεραν και το πήραν (26-24) παρόλο που ο Παμβοχαϊκός ήταν μπροστά σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του.
Στη συνέχεια όμως η ομάδα του Νίκου Ζαλμά έδειξε την ανωτερότητά της και πήρε εύκολα τα επόμενα τρία σετ (25-19, 25-15, 25-12) διατηρώντας παράλληλα το αήττητο της έδρας της.