Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2012

ΚΝΑΚ ΡΟΥΖΕΛΑΡ - ΛΑΜΙΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΟ CEV CUP

Δύσκολη είναι πλέον η πρόκριση της Λαμίας στην επόμενη φάση του CEV Cup, μετά την ήττα με 3-0 από την Κνακ Ρούζελαρ για τους "8" της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου, που δεν είχε στη διάθεσή του τον τραυματία Σιμεούνοβιτς, δεν μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση στο "Schiervelde", κόντρα σε μία ομάδα σαφώς πιο έμπειρη, με συνέπεια να βρεθεί εύκολα πίσω στο σκορ με 2-0 σετ.

Ωστόσο, στο 3ο σετ, η Λαμία πάλεψε στα ίσα, καταφέρνοντας μάλιστα να "σπάσει" δύο φορές το ματς μπολ των Βέλγων στο 24-22. Τελικά όμως ηττήθηκε με 29-27 και η υπόθεση-πρόκριση έγινε ιδιαίτερα δύσκολη.
Πλέον, η ελληνική ομάδα χρειάζεται νίκη με οποιοδήποτε σκορ στον επαναληπτικό της επόμενης Πέμπτης (19/01, 20:30) στο "Χαλκιοπούλειο". Αν συμβεί αυτό, τότε η πρόκριση στο Challenge Round θα κριθεί στο "χρυσό" σετ.

Τα σετ: 25-19, 25-14, 29-27