Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2012

ΣΑΓΚΡ ΝΕΣΑΤΕΛ - ΑΕΚ 2-3 ΓΙΑ ΤΟ CEV CUP

Στις "8" του CEV Cup προκρίθηκε η ΑΕΚ, που νίκησε στο τάι μπρέικ τη Σαγκρ Νεσατέλ. Επόμενος αντίπαλος η Γαλατάσαραϊ.

Τη δεύτερη νίκη της επί της Σαγκρ Νεσατέλ πέτυχε η ΑΕΚ, αυτή τη φορά επί ελβετικού εδάφους, με 3-2 σετ.

Η ελληνική ομάδα προηγηθηκε δύο φορές στα σετ, αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές από τις Ελβετίδες.
Τελικά, η πολυπόθητη νίκη ήρθε για την ομάδα του Βαγγέλη Οικονόμου, που σε συνδυασμό το 3-1 στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας, πήρε το εισιτήριο για τις "8" του CEV Cup.

Εκεί θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τη Γαλατάσαραϊ, με το πρώτο ματς να διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη (31/01 - 02/02) και τον επαναληπτικό στην Αθήνα (07-09/02).

Τα σετ: 16-25, 26-24, 17-25, 25-22, 8-15