Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2012

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΚΑΝΝΕΣ 1-3 ΓΙΑ ΤΟ CHALLENGE CUP

Το Μαρκόπουλο προηγήθηκε στον αγώνα, ωστόσο γνώρισε φυσιολογική ήττα από τις Κάννες και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup.

Το Μαρκόπουλο κοίταξε στα μάτια τις Κάννες στο πρώτο σετ, ωστόσο στη συνέχεια λύγισε και γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμους αγώνες σε μια ώρα και 43 λεπτά.

Η ομάδα των Μεσογείων προηγήθηκε με 1-0 στα σετ, αναπτερώνοντας τις ελπίδες των φίλων της για πρόκριση στους "16" του Challenge Cup.
Όμως η γαλλική ομάδα ανέβασε ταχύτητα στο δεύτερο σετ και έφτασε εύκολα στη νίκη. Οι Κάννες είχαν επικρατήσει  στον πρώτο αγώνα με 3-0, ψαλιδίζοντας έτσι τις ελπίδες της ελληνικής ομάδας για πρόκριση.

Τα σετ: 29-27, 13-25, 22-25, 16-25.