Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2011

ΑΡΚΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE

Ο Ηρακλής ηττήθηκε στη Σμύρνη με 3-1 από την Αρκάς, χάνοντας σημαντική ευκαιρία να πάρει τουλάχιστον ένα βαθμό. Απομακρύνεται η πρόκριση για το "γηραιό".

Σημαντική ευκαιρία να πάρει τουλάχιστον ένα βαθμό στη Σμύρνη έχασε ο Ηρακλής, που ηττήθηκε με 3-1 από την Αρκάς κι έμεινε τέσσερις βαθμούς μακριά από την πρόκριση.

Πλέον, ο γηραιός θέλει οπωσδήποτε τη νίκη μέσα στο Βέλγιο επί της Νόλικο, προκειμένου να διατηρήσεις τις ελπίδες του για είσοδο στις 12 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης.
Η ομάδα του Σωτήρη Δρίκου πήρε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ, αλλά έχασε εύκολα τα δύο επόμενα. Στο τέταρτο σετ, έφτασε πρώτη στο σετ μπολ, αλλά τελικά ηττήθηκε με 29-27.

Τα σετ: 25-27, 25-22, 25-14, 29-27

ΑΡΚΑΣ (Χόουγκ): Νταφ 10, Αγκάμες 21, Σουμπασί 15, Περέιρα 14, Χάνσεν 3, Χασκάν 5, Σαχίν (λ, 54% υπ.) / Τεντάρ, Περέν 5, Τότσογλου, Καντεμίρ
ΗΡΑΚΛΗΣ (Δρίκος): Χριστοφιδέλης 9, Τανίκ 9, Κορζενέβικς 6, Κράβαρικ 18, Μποζίδης 5, Σμαραγδής 11, Στεφάνου (λ, 72% υπ.) / Δημητριάδης, Τζιουμάκας 1, Κολτσιάκης

Στο άλλο ματς του ομίλου, η ΤΣΣΚΑ Σόφιας έκανε τη χάρη στον Ηρακλή να κόψει ένα βαθμό από τη Νόλικο (26-24, 16-25, 25-16, 20-25, 12-15).