Πέμπτη 4 Αυγούστου 2011

ΜΙΑ ΝΙΚΗ, ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΟΙ ΣΑΚΟΓΛΟΥ / ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ- 23 ΣΤΟ ΠΟΡΤΟ

Μία νίκη και μία ήττα είναι ο απολογισμός των Σακόγλου / Λαμπρινού στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κάτω 23 Ετών που γίνεται στην Πορτογαλία. Το ελληνικό δίδυμο (Νο11) που την περασμένη Κυριακή πήρε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Σιρκουί, ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στον Β΄όμιλο σε βάρος των Σουηδών Νόρμαν / Νόρμαν (Νο14) με 2-1 (25-23, 16-21, 15-11) αλλά στη συνέχεια έχασε από τους Ρώσους Κοστιούκιν / Μπικάνοφ (Νο23) με 2-0 (29-27, 21-17) ύστερα από συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέριες.
Επόμενος αγώνας τους θα είναι την Παρασκευή στις 12.30 κόντρα στους Γερμανούς Φλούγκεν / Κόλερ (Νο2) οι οποίοι είναι το μεγάλο φαβορί του ομίλου και έχουν ήδη δύο νίκες με 2-0 σετ.
Η ελληνική ομάδα για να προκριθεί τουλάχιστον ως 3η από τον όμιλο της θέλει νίκη των Ρώσων επί των Σουηδών αλλιώς θα υπάρχει περίπτωση για τριπλή ισοβαθμία.