Παρασκευή 20 Μαΐου 2011

ΗΤΤΑ ΣΤΟ 2ο ΓΥΡΟ ΟΙ ΞΕΝΑΚΗΣ / ΜΠΙΛΛΗΡΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε το Ελληνικό ζευγάρι Ξενάκης / Μπιλήρης (Νο 27) στο 'Οπεν της Πολωνίας, καθώς ήττήθηκε με 2-1 (16-21, 21-15, 15-8) από τους Ελβετούς Λασίγκα / Βέινγκαρτ (Νο 6) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.
Το Ελληνικό δίδυμο ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε μάλιστα με 1-0 σετ, επικρατώντας στο πρώτο με 21-16. Στη συνέχεια οι Ελβετοί έδειξαν την ικανότητα και το ταλέντο τους, ισοφάρισαν σε 1-1 και πήραν τελικά τη νίκη.
Ο αγώνας κράτησε 43 λεπτά, κάτι που δείχνει πως έγινε μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες.
Στον πρώτο προκριματικό γύρο, οι Ξενάκης / Μπιλήρης επιβλήθηκαν των Πολωνών Στέρνελ / Βοϊτασικ(νο 38) με 2-1 (19-21, 23-21, 15-13).