Πέμπτη 31 Μαρτίου 2011

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ;

Καταδικαστική ήττα γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, στην προτελευταία αγωνιστική στον εκτός έδρας αγώνα μας από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 3-2 (25-23, 17-25, 25-12, 20-25, 15-13).
Με την ήττα αυτή και οι τελευταίες μαθηματικές ελπίδες που είχαμε για την αποφυγή του υποβιβασμού, τέλειωσαν. Αλλά και καθαρή νίκη να κάναμε, πάλι θα υποβιβαζόμασταν από τη στιγμή που η Ίριδα, κατάφερε και κέρδισε τον Πορφύρα.
Το χθεσινό παιχνίδι, διεξήχθη σε μια εκρηκτική, αλλά κόσμια ατμόσφαιρα μπροστά σε πολύ κόσμο.
Στο 1ο σετ, η ομάδα μας μπήκε καλά στον αγώνα, προσπάθησε και πήρε διαφορά μέχρι και 5 πόντους, η Ευρυάλη μας ισοφάρισε στο 23-23 και μετά πήρε άλλους δύο πόντους και τέλειωσε το σετ.
Η εικόνα στο 2ο σετ, άλλαξε. Η ομάδα μας  πήρε από την αρχή διαφορά, αλλά αυτή τη φορά τη διατήρησε.
Στο 3ο σετ, υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο κι αυτή, ήταν η Ευρυάλη και κέρδισε με μεγάλη διαφορά το σετ.
Το 4ο σετ, είχε την ίδια εικόνα με το 2ο και το κερδίσαμε εύκολα.
Στο 5ο σετ, οι ομάδες πήγαν πόντο - πόντο μέχρι το τέλος και κρίθηκε στη ψυχραιμία και συγκέντρωση.
Συμπερασματικά, διεξήχθη ένα παιχνίδι με πολύ μεγάλη ένταση, σε μια εκρηκτική αλλά ωραία ατμόσφαιρα, οι δύο ομάδες είχαν πολύ άγχος για το τελικό σκορ και όποιος κι αν ήταν ο νικητής θα ήταν δίκαιο.
Η ομάδα μας, αν και παρουσιάστηκε για μια ακόμα φορά με πάρα πολλές ελλείψεις, προσπάθησε και διεκδίκησε τη νίκη, μέχρι τέλους.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Μηλιώρη και Παπαδογιάννη.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Ξεροβάσιλας) Χονδρού, Πολυζώη, Στρατίκη, Καραγιαννίδου, Βλάχου, Πατσιαβούδη, Φράγκου - Φραγκάκη (λ), Αναστασοπούλου, Μπούτσικα, Λαζαρίδου.