Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

Η 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ

Η μεγάλη νίκη της Παλλήνης μέσα στην Πρέβεζα με 3-2 ξεχώρισε από τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και τελευταίας του Α’ γύρου.

Κατά τ’ άλλα, ο Πανερυθραϊκός συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία του κερδίζοντας εύκολα τη ΓΕΜ, ενώ και ο Απόλλωνας νίκησε 3-0 την Καλαμάτα. Στο παιχνίδι αυτό και στο 3ο σετ με το σκορ να είναι στο 3-1 υπέρ των γηπεδούχων, αποβλήθηκε το λίμπερο της Καλαμάτας για εξύβριση του διαιτητή.

Στον 3ο όμιλο, η Ορεστιάδα έφυγε μ
ε το «διπλό» από την Πτολεμαΐδα και παρέμεινε στο «ρετιρέ» της βαθμολόγίας. Απώλειες για ΜΕΝΤ και Μέγα Αλέξανδρο με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν στο τάι μπρέικ σε ένα μεγάλο ντέρμπι που σχεδόν όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Στον 1ο όμιλο, το Μοσχάτο κατάφερε να επιβληθεί με 3-2 επί του Ιωνικό στη Νέα Φιλαδέλφεια στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο, αφού το υπόλοιπο πρόγραμμα συνεχίζεται την Κυριακή.